İddianamede şoke eden ifadeler!

Ünlü şarkıcı Sıla Gençoğlu ile oyuncu Ahmet Kural arasında yaşanan kavgaya yönelik olarak yürütülen soruşturma tamamlandı. Savcılık, oyuncu Ahmet Kural hakkında ‘Hakaret’, ‘Tehdit’ ve ‘Basit yaralama’ suçlarından iddianame düzenledi. İddianamede Ahmet Kural için 1 yıl 4 aydan 5 yıla kadar hapis talep edildi. Savcının iddianamedeki değerlendirmeleri de dikkat çekti.

Magazin

İddianamede şoke eden ifadeler! Savcı, Ahmet Kural’ın savunmalarını ‘ikrar’ (kabul, itiraf) olarak değerlendirdi. Dosyadaki raporlarla birlikte Kural’ın savunmalarını da aleyhinde delil olarak kabul etti. İddianamede şoke eden ifadeler de yer aldı. Tanık olarak ifadesi alınan Ahmet Kural'ın komşusunun, ünlü oyuncunun 'Seni öldüreceğim, dışarı çıkmayacaksın, sen dayak istiyorsun, bak şimdi neler oluyor' dediğini, ünlü şarkıcının da 'Ahmet yapma içeri geçmek istemiyorum' diye söylediğini duyduğunu belirttiği yer aldı.

Sıla Gençoğlu geçtiğimiz günlerde avukatı ile adliyeye gelerek beraberlik yaşadığı oyuncu Ahmet Kural tarafından darp, cebir ve psikolojik şiddet gördüğü gerekçesiyle şikayetçi olmuştu. İstanbul Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi bürosu tarafından Sıla'nın şikayeti sonrası başlatılan soruşturma kapsamında Ahmet Kural'ın ifadesi alınmıştı. Kural ifadesinde yaşanan darp olayını doğrulayarak birbirlerini hırpaladıklarını ileri sürmüştü. Dosya Uzlaştırma bürosuna gönderilmiş fakat taraflar uzlaşmayı reddetmişti.

Ahmet Kural'ın 5 yıl hapsi istendi!

Ahmet Kural'ın 5 yıl hapsi istendi!YARGILANACAK

Dosya yeniden İstanbul Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Bürosu'na geri gönderilmişti. Savcılıkça yürütülen soruşturma tamamlandı. Savcı, oyuncu Ahmet Kural hakkında "hakaret, tehdit ve basit yaralama suçlarından 1 yıl 4 aydan 5 yıla kadar hapis talep edildi. Kural önümüzdeki günlerde Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.

Sıla'nın efkar geccesi!

Sıla'nın efkar geccesi!Ahmet Kural hakkında düzenlenen iddianamede o gecenin ayrıntıları ortaya çıktı. Şarkıcı Sıla'nın 29 Ekim'de oyuncu Ahmet Kural'ın Zekariyaköy'deki evinde darp, tehdit ve hakarete uğradığını belirterek şikayetçi olması üzerine başlatılan soruşturmayı tamamlayan İstanbul Cumhuriyet Savcılığı Kural hakkında düzenlediği iddianamede Kural ile 5 tanığın ifadesine yer verdi. Sıla'nın doktor raporunun İstanbul Adli Tıp şube Müdürlüğünce incelendiği ve yaralamanın basit tıbbi müdahale ile giderilebilir mahiyette yaralanma olduğu anlaşıldığı iddianamede yer aldı.

Sıla olaydan sonra ilk kez görüntülendi!

Sıla olaydan sonra ilk kez görüntülendi!
SAVCI, AHMET KURAL'IN SAVUNMALARINI İTİRAF OLARAK DEĞERLENDİRDİ

Savcının iddianamedeki değerlendirmeleri de dikkat çekti. Savcı, Ahmet Kural’ın savunmalarını ‘ikrar’ (kabul, itiraf) olarak değerlendirdi. Dosyadaki raporlarla birlikte Kural’ın savunmalarını da aleyhinde delil olarak kabul etti.

Ahmet Kural'a bir şok daha!

Ahmet Kural'a bir şok daha!

TARTIŞMA 15 DAKİKA SÜRDÜ

İddianamede yer alan Ahmet Kural'ın ifadesinde, Sıla ile aralarında bir tartışmanın yaşandığını kabul ettiğini belirterek, "Sıla'nın evden gitmesini istemem üzerine seslerimizi yükselttik. Fakat tehdit etmedim. Alkollüydük. Birbirimizi kollarından tutarak sarstık. Tartışma 15 dakika sürdü. Birkaç kere yere düştük. sakinleştikten sonra Sıla evden ayrılırken 'Seni bitireceğim Ahmet' dedi" dediği belirtildi.

Sıla ve Ahmet Kural davasında flaş gelişme!

Sıla ve Ahmet Kural davasında flaş gelişme!'İKRARA VARAN SAVUNMALARI...'

Savcı iddianamenin sonunda şu ifadeleri kullandı:
‘Tüm dosya kapsamını, müşteki ve tanık beyanları, doktor raporu ve Adli Tıp Raporu ile fotoğraf ve mesaj kayıtları, şüphelinin ikrara varan savunması ve yine taraflar arasında uzlaştırmanın sağlanamadığına dair uzlaştırma raporu birlikte değerlendirildiğinde, olay günü yaşanan tartışmada şüphelinin müştekiye tehdit ve hakarette bulunmak ve darp etmek şeklinde eylemleriyle üzerine atılı hakaret, tehdit ve basit yaralama suçlarını işlediği anlaşıldığından…’

Sıla'dan uyarı geldi!

Sıla'dan uyarı geldi!
İDDİANAMEDE ŞOKE EDEN İFADELER

İddianamede tanık olarak yer alan Hatice Zeynep Tunç'un gece saat 04:00 sıralarında Ahmet Kural'ın evinden tartışma sesleri gelmeye başladığını, bazen tokat attıklarını duyduklarını, ünlü oyuncunun 'Seni öldüreceğim, dışarı çıkmayacaksın, sen dayak istiyorsun, bak şimdi neler oluyor' dediğini duyduğunu söylediği yer aldı.

Sıla, Ahmet Kural ile uzlaşmak istemedi!

Sıla, Ahmet Kural ile uzlaşmak istemedi!'AHMET YAPMA...'

Tunç'un tartışma sırasında Sıla'nın bir ara 'Ahmet yapma içeri geçmek istemiyorum' dediğini duyduğuna da yer verildi. İddianamede, Ahmet Kural'ın komşusunun bir ara polisi aramak istediği, bununla ilgili erkek arkadaşına danıştığı ve korktuğu için o gün polisi aramadıkları da yer aldı.

Yine iddianamede tanık olarak yer alan Sıla'nın şoförü Mahmut Kapçak'ın ifadesinde saat 05:30 sıralarında Sıla'nın kendisini arayarak gelmesini istediği, gittiğinde Sıla'nın üzerindeki kıyafetlerin dağılmış olduğu, Sıla'nın kendisini Hande Kızıl'ın yanına bırakmasını istediği, aracı sürerken de Ahmet Kural'ın kendisini dövdüğünü söylediğine yer verildi.

Soruşturma kapsamında olaydan sonra Sıla'nın yanında bulunduğu anlaşılan Rüçhan Hande Kızıl, Togay Han Numanoğlu ve Cem Mumcu'nun da tanık sıfatıyla başvurulan ifadeleri iddianamede yer aldı.

Sıla’dan Ahmet Kural’a ince gönderme!

Sıla’dan Ahmet Kural’a ince gönderme!İLK O MUAYENE ETMİŞ

İddianamede olay akşamı Sıla’yı ilk muayene eden doktor Cem Mumcu’nun ‘tanık’ sıfatıyla verdiği ifadeleri de yer aldı. Mumcu o akşamı şöyle anlattı: ‘Olaydan sonra Sıla’nın çağırması üzerine Sıla’nın asistanı Hande Kızıl’ın evine gittim. Doktor olduğum için Sıla’yı muayene ettim. Sıla’nın vücudunda ekomoz ve ödemler gördüm. Üzüntüsünü paylaşmak için o gecce şarkılar söyledi. Basına yansıyan videoyu İnstagram’ın Story bölümünden kayda aldım. Daha sonra rahatsız hissetiğim için kaldırdım.’

Ziynet Sali: Sabrım taşıyor!

Ziynet Sali: Sabrım taşıyor!
'SILA AĞLAMIŞ VE DARP EDİLMİŞ GÖRÜNÜYORDU'

Tanık olarak ifadesi alınan Togay Han Numanoğlu, Sıla'nın asistanı olduğunu, Hande Kızıl'ın kendisini arayarak 'Sıla çok kötü, hemen gel' demesi üzerine Hande'nin evine gittiğini, Sıla'nın ağlamış ve darp edilmiş göründüğünü, yüzünde kızarıklık, şişlik ve kollarında morluk gördüğünü, Sıla'nın kendisine Ahmet Kural'ın dövdüğünü söylediğini, kulaklarına vurduğunu, tekmelediğini, kafasını duvarlara sürttüğünü, hakaret ettiğini söylediğini, bu olaylara şaşırdığı için de o gece yanlarından ayrılmadığını belirtmiş.

Ahmet Kural'a bir şok da Naz Çekem'den!

Ahmet Kural'a bir şok da Naz Çekem'den!
'GÖMLEĞİNDE KAN İZİ VARDI'

Rüçhan Hande Kızıl da saat 05:00 civarında Sıla'nın kendisini arayarak 'Geliyorum' dediğini, geldiğinde beyaz gömleğinin düğmelerinin kopuk, yakasının yırtık olduğunu, gömleğinde kan izi olduğunu, deri pantalonunda ve trençkotunda yırtık olduğunu, yüzünün sol tarafının şiş olduğunu, Sıla'nın kendisine Ahmet Kural'ın kendisini darp ettiğini, saçından tutup başını duvara vurduğunu, kollarına omuzlarına vurduğunu, tekme ile vurduğunu söylediği, Sıla'nın vücudundaki morlukları ve kızarıklıkları gösteren fotoğrafları bizzat kendisinin çektiğini söylemiş.

Ajda Pekkan'dan Sıla ve Ahmet Kural yorumu!

Ajda Pekkan'dan Sıla ve Ahmet Kural yorumu!

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: