İDİZ YAŞADIKLARINI ANLATTI

“ERGENEKON” SORUŞTURMASI KAPSAMINDA GÖZALTINA ALINDIKTAN SONRA SERBEST BIRAKILAN OYUNCU NURSELİ İDİZ, 4 GÜN BOYUNCA YAŞADIKLARINI ANLATTI. HÜLYA AVŞAR DA İDİZ’E DESTEK ÇIKARAK “NEDEN SANATÇILARIN BİRAZ OLSUN AYRICALIĞI YOK BU ÜLKEDE?” DEDİ..

Magazin

İDİZ YAŞADIKLARINI ANLATTI “Ergenekon” soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan oyuncu Nurseli İdiz, ifadelerine başvurulduğunu belirterek, 'Kendimi (Ergenekon soruşturmasının) hiçbir yerinde görmüyorum açıkçası. Nerede olabilirim ki zaten' dedi.

Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’nde savcının sorgusunun ardından serbest bırakılan Nurseli İdiz, adliyeden ayrılmadan önce basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

'Ergenekon' soruşturması çerçevesinde ifadelerine başvurulduğunu belirten İdiz, konu yargı aşamasında olduğu için fazla birşey söylemek istemediğini kaydetti.

Doğrudan birşeyle suçlanmadıklarını ifade eden İdiz, 'Fakat, hem organize suçlarla mücadele şube müdürlüğünde hem de cumhuriyet savcılığında inanılmaz medeni bir yaklaşımla karşılaştık. Çok değişmiş herşey. Bunu görmekten de mutluluk duyduk' diye konuştu.

Kendilerine, birçok sorunun yanında, yaşantıları ve ilişkileriyle ilgili çok şeyin de sorulduğunu anlatan İdiz, gazetecilerin, 'Tam olarak neyle suçlandınız?' sorusu üzerine, 'Ergenekon ile ilgili ifademize başvuruldu. 4.
günün sonunda ifademizi verdik. Sonra savcılığa geldik. Orada da ifademizi tekrarladık. Genelde herkese ne sorulduysa bize de onlar soruldu'
karşılığını
verdi.

İdiz, 'Kendinizi Ergenekon soruşturmasının neresinde görüyorsunuz?'
biçimindeki bir soruyu, 'Kendimi hiçbir yerinde görmüyorum açıkçası. Nerede olabilirim ki zaten?' diye yanıtladı.

'Ergenekon' soruşturması için konuşmanın çok erken olduğunu, herşeyin çok karışık göründüğünü savunan İdiz, 'Bir bilgim yok o konuda.
Ama biz de
basından takip ediyoruz ne olduğunu. Yorum yapmak çok erken olur' dedi.

Avşar’dan İdiz’e destek

Hülya Avşar, Ergenekon operasyonu kapsamında gözaltına alınan Nurseli İdiz’e destek verdi. Avşar, kaleme aldığı yazısında İdiz’e yapılan muameleye tepki gösterdi. Avşar, “Neden sanatçıların biraz olsun ayrıcalığı yok bu ülkede?” başlıklı yazısında şu satırlara yer verdi:

“Ergenekon her neyse bilemem, umarım hakkımızda doğru olanıdır.
Ama! Oyunculuğuyla Türk sinemasına yıllarca hizmet vermiş bir sanatçının, evinden sabahın köründe kızının gözü önünde alınması beni çok üzdü. Neden böyle acımasız oluyoruz? Neden sanatçıların biraz olsun ayrıcalığı yok bu ülkede? Eminim ki altından bir şey çıkmayacak! Sanatçılardan kimseye zarar gelmez.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: