İftarlık Gazoz'un Hasan'ını tanıyın!

Fragmanı kısa sürede 1,5 milyondan fazla izlenen "İftarlık Gazoz"un en merak edilen oyuncularından biri de; küçük Adem kadar, yakışıklılığı ile de dikkati çeken “Hasan Abi” karakteri oldu. 1980 öncesi günlerin anlatıldığı İFTARLIK GAZOZ’da devrimci bir genç olan Hasan’ı, Yılmaz Bayraktar canlandırıyor.

Kültür-Sanat

İftarlık Gazoz'un Hasan'ını tanıyın! Almanya’da doğup büyüyen ve aslında hep dansçı olmak isteyen Yılmaz Bayraktar, oyunculuğa olan aşkını keşfettikten sonra konservatuar mezunu olarak bir süre Türkiye’de de bazı dizi ve filmlerde roller almış ancak sonra tekrar Almanya’ya dönmüş, Kariyer planlamasını Almanya’da devam ettirme kararı almışken İFTARLIK GAZOZ’un etkileyici senaryosu onu Yüksel Aksu ile tanışmak için Almanya’dan Türkiye’ye getirmiş. Kendisini görünce “aradığım Hasan karakterini buldum” diye yapımcılarına müjde veren Yüksel Aksu’ya olan hayranlığı da eklenince kendini Muğla’da Hasan olarak bulmuş.Önümüzdeki haftalarda genç kızların yeni gözdesi olmaya aday olan Yılmaz Bayraktar, oyunculuk yeteneğinin yanı sıra gülüşü, bakışı, içten tavırlarıyla set ve set dışındaki herkesi kendine hayran bıraktı. Tıpkı rol arkadaşı Adem’in annesini oynayan Ümmü Putgül gibi gerektiğinde çekimler sırasında eline fırça alıp dekora yardım eden, set aralarına Adem’i canlandıran Berat Efe Parlar ile öz abisi gibi vakit geçiren, kısa sürede Ula’da Ulalı olup tüm esnafın sevgilisi haline gelen Bayraktar bu filmden sonra tekrar Almanya’ya dönme planları yapsa da, bu artık pek kolay olmayacağa benziyor.Göçmen bir ailenin çocuğu olarak Almanya’nın Bavyera eyaletinde, Memmingen’de doğan genç oyuncu, aslında hep dansla ilgilenmiş. 15 yaşında bir dans grubu kurup partilerde gösteriler yaparak ilk parasını kazanmış. Dansla anlattığı hikayelerde fark etmeden oyunculuk yeteneğini kullanmaya başlamış. Ardından babasının karşı çıkmasına rağmen annesinden aldığı izinle zorlu bir sınavdan geçerek, sadece 12 kişinin seçildiği Kiel Konservatuarı’nı (Schule für Schauspiel in der Landeshauptstadt Kiel) kazanıp dört yılda mezun olmuş. Bu sırada sinemaya da ilgi duyan Yılmaz, kısa filmlerde ve ülkemizdeki bazı dizilerde de rol almış.

Film 29 Ocak'ta vizyona giriyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: