İki efsane müzisyenin telgrafı

Jimi Hendrix’in birlikte bir kayıt gerçekleştirmek için Paul McCartney’ye gönderdiği telgraf şimdi Hard Rock Cafe’nin koleksiyonunda

Kültür-Sanat

İki efsane müzisyenin telgrafı Miles Davis ve Jimi Hendrix hayranları, Hendrix’in 1970’teki ani ölümünden önce, iki efsane müzisyenin birlikte bir kayıt gerçekleştirmek istediklerini bilirler. Ama bu ikilinin yanlarına Beatles grubundan Paul McCartney’yi basçı olarak istedikleri daha az bilinir. Davulda Tony Williams’ın yer alacağı bu süper grup, ne yazık ki bir hayalden öteye gidemedi. Geriye ise Jimi Hendrix’in Paul McCartney’ye gönderdiği telgraf kaldı.

Telgraf Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da bulunan Hard Rock Cafe’nin koleksiyonunda sergileniyor. Jimi Hendrix’in Londra’daki Paul McCartney’ye 21 Ekim 1969’da Miles Davis ve Tony Williams’ın da imzasını atarak gönderdiği telgrafta “Bu hafta sonu bir LP kaydediyoruz. Bas çalmak için bize katılmaya ne dersin” diye yazdığı görülüyor. Müzik tarihçileri Paul McCartney’in, bu telgrafı çok yoğun bir dönemde aldığı için davete katılamadığını belirtiyorlar. Telgraf, Hard Rock Cafe’nin koleksiyonuna 1995’teki bir açık artırma sonrasında dahil edilmişti.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: