İKİLİ OLMAK DEZAVANTAJA DÖNDÜ!

Kısa süre önce 'Zamanın Eli' isimli yeni albümü piyasaya çıkan Funda Arar konuk olduğu Radyo Hitmix'de çarpıcı açıklamalarda bulundu...

Magazin

İKİLİ OLMAK DEZAVANTAJA DÖNDÜ! 'Zamanın Eli' albümüyle adından söz ettiren Funda Arar: Kıraç'la ikili gibi algılanınca şahsi işlerimiz görünmedi. Bu durum ikimiz için de dezavantaja dönüştü.....

* Türkiye'de Türk Sanat Müziği söylemiş olsaydım ve albümler yapsaydım şöyle bir gerçek var ki; popüler olamazdım ve şarkılarımı duyuramazdım.

BÜTÜNLEŞMİŞTİK
* Kıraç'la bir dönem aynı plak şirketinde olmamız nedeniyle çok bütünleştik, insanlar bizi ikili gibi algılaya başladılar. Ama şöyle bir gerçek var; bu hem benim için hem Kıraç için bir anlamda dezavantajdı... Şahsi yaptığımız şeyler gözden kaçmaya başlamıştı. Birlikte algılanıyor olmamız, tek başımıza yaptığımız işlerin fark edilememesine sebep oldu.
* 'Arapsaçı' şarkısını söylediğimde Erkin Koray fanları 'Bu şarkıyı neden sen yorumladın?' dediler. Şarkı birçok insana tekrar ulaştı ve çok sevildi.

YATIRIM ALBÜME
* Korsana karşı herkesin duyarlı olmasını istiyorum çünkü bir dönem sonra kimse müzik yapamayacak ve sevdiğiniz sanatçılara ulaşamayacaksınız.
* Sahneden kazandığımı albüme yatırıyorum ve kendi müzik şirketimiz olan Bomonti'ye aktarıyorum.

* Bu sektörde bizler albüm yapmayacaksak, kimler yapacak ki? Ortalık o zaman oradan buradan promosyonla para bulup yeteneği olmayan ama albüm aşkıyla yanan insanlara kalacak.
* Bu ülkede sanat yapmak istiyorsanız sanat yapmak çok zor, herkesi memnun edemiyorsunuz. Herkes sizi eleştirme hakkına sahip gibi yazıyor çiziyor. Müzisyen kimliği olmayan müzik eleştirmenlerinin eleştirilerini dikkate bile almıyorum.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: