İKİNCİ KEZ AFİFE JALE KARAKTERİYLE

Uluslararası ödüllü genç sinema yönetmeni Ceyda Aslı Kılıçkıran, Türkiye’nin ilk 'REENKARNASYON' sinema filmi 'KİLİT' ile sinema yolculuğuna devam ediyor.

Magazin

İKİNCİ KEZ AFİFE JALE KARAKTERİYLE Nezihe Araz ve Selim İleri'nin senaryolaştırdığı Şahin Kaygun'un 1987 tarihli filminden 20 yıl sonra, yine Müjde Ar'ın başrolüyle, bu kez senarist yönetmen Ceyda Aslı Kılıçkıran tarafından beyazperdeye aktarılan filmde MÜJDE AR, FÜSUN KOSTAK, NECMİ YAPICI, AYLA ALGAN, SERAP AKSOY, MUSTAFA ALABORA, MAHMUT CEVHER, TÜMAY TORUN, FİLİZ COŞKUNER, ZEKERİYA HOCALAR, HÜLYA ŞEN, SERHAN SÜSLER ve ÖZGÜR ÖZASLAN rol alıyor.

Film, modern Türkiye'nin kadın oyuncularından olan BERNA ve sahneye çıkan ilk Müslüman Türk kadını olan Afife Jale'nin paralel yaşamlarını konu alıyor. Reenkarnasyon felsefesinden yola çıkan hikayede, iki farklı dönemden kadının radikal ön yargılara ve popüler kültüre başkaldırışını görüyoruz..

Her iki kadının mücadelesi, günümüz koşulları ve geçmiş döneme çizilen zigzaglarla yalın bir anlatımla izleyiciye aktarılıyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: