İKTİDARSIZ BİR ERKEĞİN ESAS SORUNU

Erkeklerin ve dolayısıyla kadınların korkulu rüyası olan iktidarsızlık, ereksiyonun oluşmasında ya da cinsel aktiviteyi sürdürmede yaşanan güçlüklerdir.

Magazin

İKTİDARSIZ BİR ERKEĞİN ESAS SORUNU Kişi ereksiyonu ya hiç sağlayamaz ya da ilişkiye girebilecek kadar sürdüremez. Erişkin erkeklerin %20’sinde görülebilmektedir. Erkeklerin %75’i yaşamının herhangi bir döneminde kısa süreli olarak ereksiyonu sağlama ve devam ettirmeyle ilgili sıkıntı yaşadığını dile getirmektedirler.

Ereksiyonu oluşturmada ve devamda yaşanan güçlüklerle ilgili olarak organik nedenlerin yani fizyolojik kökenli bir sorunun olup olmadığının çok iyi araştırılması daha sonra psikolojik etkenlerin incelenmesi önerilir. Bazen her ikisi de ereksiyon üzerinde olumsuz etkiye yol açabilir.

Ereksiyon sorununa neden olan psikolojik nedenler arasında; hayatı boyunca hiç masturbasyon yapmamak, bunun günah ve suç olduğuna inanmak, çok ağır psikolojik rahatsızlıklar, baskıcı ve dini etkinin çok hissedildiği aile ortamında yetişmek, anneye aşırı düşkünlük, stres sayılabilir.

Fiziksel nedenler arasında da; uzun süreli yaşanan şeker hastalığı, antidepresan ve türevi ilaçların uzun süreli kullanımı, varikosel gibi damar hastalıkları, sigara kullanımıdır.

Tedavide, fizyolojik etkiler çok iyi araştırılmalı, sorun buradaysa tedavi ona göre şekillendirilmeli, değilse yani psikolojik kökenliyse mutlaka bir cinsel terapistten yardım alınmalıdır.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: