İLGİNÇ ŞARKILAR YAPMAYI SÜRDÜRECEK

'Kokoreç' şarkısı ile dikkat çeken Mirkelam, şimdi de 'simit' ile ilgili bir şarkı yapmayı planlıyor. Müzikten önce bir çok işte çalışan şarkıcı, bu işlerin kendisine büyük katkısı olduğunu söylüyor.

Magazin

İLGİNÇ ŞARKILAR YAPMAYI SÜRDÜRECEK NTV'de yayınlanan Haydi Gel Bizimle Ol programına konuk olan şarkıcı Mirkelam, müzik kariyerinden önce farklı işler yaptığını söyledi.

'Çok ünlü bir Fransız firmasında tezgahtarlık yaptım. Bir yayınevi için ansiklopedi sattım' diyen Mirkelam, bu işlerin insan ilişkilerinde kendisine çok şeyler kattığından bahsetti.

Bu işlerin yanı sıra mühendislik yaptığını ve kimya fabrikasında işçilerle birlikte 6 ay çalıştığını ifade eden Mirkelam, Türkiye'nin ikinci özel radyosunda çalıştığını ve bir dönem DJ'lik de yaptığını anlattı.

Bu işlerin müzik hayatında kendisine büyük katkılar sağladığının altını çizen Mirkelam, ilginç bir projesi olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

'Mesela ben simitle ilgili bir şarkı yapmak istemişimdir. Çünkü bizden bir şeylerle ben Batı'yı birleştirmeye çalışıyorum. Evrensel bir şey olmasına çalışıyorum onun. Bizle ilgili ama bizim dışımızda da beğenilecek bir şey.'

televizyongazetesi
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: