İlişkileri yok eden kadın hataları...

Belki de ortadaki ilişkiyi mahveden sensin.

Kadın

İlişkileri yok eden kadın hataları... İlişkilerde bir şeyler ters gittiğinde, hep karşıdakini suçlama eğilimi gösteriyoruz. Fakat ortadaki sorunun iki muhatabı varsa, sebebini de çift taraflı düşünmek gerekiyor. Belki de ortadaki ilişkiyi mahveden sensin. unu anlamak için bazı noktalara özellikle dikkat etmek gerekiyor. İşte ilişkileri dönülmez bir viraja sokan 7 işaret.

Telefona aşırı bağımlılık
Boş zamanların çoğunu akıllı telefonla uğraşarak geçiriyorsanız, ortada bir sorun var demektir. Arizona Üniversitesi'ndeki bilim adamları bunun bir bağımlılık olduğunu söylüyor. İnternette geçirdiğiniz zamanları kontrol edin ve kitap okumak gibi başka bir uğraşa yönelin.

Önceliklerinizi belirleyememe
Eğer çok yoğun çalışıyorsanız ve ilişkinize ayıracağınız vakit kısıtlıysa, zamanınızı özel olarak planlamanız gerekiyor. İlişkilerde tükenen romantizmi kurtarmak için 2/2/2 metodunu deneyin. Sevdiğiniz kişiyle her iki haftada bir randevulaşın, 2 ayda bir hafta sonunda bir yerlere gidin ve 2 yılda bir tatile çıkmayı deneyin.

Yeterince destek göstermeme
Basit bir 'teşekkür ederim' çok şey değiştirebilir. Önemsiz olarak görmeyin. Öyle Herkesin güzel cümlelere ihtiyacı vardır. Bu nedenle eşinize basit şeyler için bile olsa teşekkür edin.

Resmi ve soğuk konuşmalar
Seven insanlar birbirleriyle açık ve samimi bir şekilde konuşurlar. Duygularınızı ve günün ayrıntılarını, eşinizle paylaşın ve birbirinizi dinleyin. Eşinizle ilgili bir şey sizi rahatsız ettiyse, bunu yargılamadan ve kınamadan söyleyin. Bu ne cesaret!' değil, 'Sözlerin beni üzdü' daha içten bir konuşma olacaktır.

Sürekli kızgın olma hali
Sevdiklerinizi değiştirmeye çalışmayın. Onların, kendilerine özgü özellikleri bulunuyor ve siz onu öyle sevdiniz. Eğer istemediğiniz bir harekette bulunuyorlarsa, sonuçlarını kendilerinin görmelerini sağlayın. Onların yaptıkları eylemlerin sonuçlarını kendileri için daha iyi görmelerini sağlayın.

Pazarlık etmek
Sorunları birlikte çözmeye konsantre olun. Kavga noktasına gelmeden sorunu tartışmaya çalışın. Önemli bir konuşma yapıldığında, birlikte çözülmesine konsantre olun. Kaynama noktasına gelmeden önce sorunu tartışmaya çalışın. Önemli bir konuşma yaptığınızda, eşinize dokunarak rahatlamasını sağlayın. Eğer tartışma alevlenirse, bulunduğunuz yeri bir süreliğine terk edin. Konuşmaya sakinleştikten sonra devam edin.

Güven duymamak
Sıcak ve yakın bir ilişki istiyorsanız, sevdiğiniz kişinin size karşı dürüst olduğuna inanmayı öğrenin. Sürekli rapor istemeyin, telefon ve e- postalarına bakmayın. İyiye konsantre olun.
Kaynak: kadinvekadin.net
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: