İlk bölümüne tam puan!

TRT1 ekranlarında önceki akşam ilk bölümüyle ekrana gelen Ege’nin Hamsisi dizisi, yaz ekranını şenlendirmek isteyenlerin tercihi oldu.

Dizi Galeri

İlk bölümüne tam puan! Dizi, ilk bölümüyle Total ve AB kategorilerinde ilk sıraya yerleşerek şaşırttı. Büyük ilgi gören Ege'nin Hamsisi, sosyal medyanın da galibi oldu.

Somera’nın analizine göre; 16 Temmuz tarihinde sosyal medyanın ilk sırasında Ege’nin Hamsisi dizisi yer alırken, 2. sırada Börü ve 3. sırada tekrar yayınlarıyla ekrana gelen Sen Anlat Karadeniz dizisi takip etti.

Sen Anlat Karadeniz’e rakip olarak görülen ve Karadeniz esintili Ege hikayelerini ekrana taşıyan dizi, usta isimlerin de yer almasıyla dikkat çekti.

Yapımcılığını Köprü Film-Ferhat Eşsiz, yönetmenliğini Mustafa Şevki Doğan’ın üstlendiği, senaryosunu Bahar Filiz Ekinci’nin yazdığı dizide, başrolleri İclal Aydın, Uğur Çavuşoğlu, Uraz Kaygılaroğlu, Bestemsu Özdemir, Asuman Dabak, Eser Eyüboğlu ve Hakan Bilgin paylaşıyor.

Bölgelerinin muhteşem lezzetlerini sunan Karadenizli ve Egeli iki restoran sahibinin çevresinde gelişen komik, duygusal, eğlenceli olaylarla, iki farklı bölge kültürünün naif karşılaşmasının anlatıldığı dizi, yaz ekranının
da sevilen dizileri arasına girmeyi başardı.

Bu arada tüm kategorilerde birinci olan dizinin ilk bölümünü, TRT yöneticileri, tüm dizi ekibi, Seferihisar Sığacık Kaleiçi’nde düzenlenen bir yemekte izledi.

Bunlarda ilginizi çekebilir: