"İlker Başbuğ ile ilgili karardan üzüntü duyuyorum"

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ergenekon davasında çıkan kararla ilgili "Beraber çalıştığımız sayın Genelkurmay Başkanıyla (İlker Başbuğ) ilgili şüphesiz ki üzüntü duyuyorum" dedi.

Yaşam

"İlker Başbuğ ile ilgili karardan üzüntü duyuyorum" Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bir gazetecinin, “Ergenekon Davasında karar çıktı. Sizin çalışma arkadaşınız İlker Başbuğ da müebbet hapis cezası aldı. Bildiğimiz kadarıyla sizin bir yorumunuz olmadı. Acaba nedir değerlendirmeniz?" sorusunu, şöyle yanıtladı:

"Tabii ki yargı süreci bitmiş değil. Başta söylediğiniz gibi bu uzun bir süreç. Bütün gerek suçlamaların, gerek cezaların kesinleşmesi için Yargıtay safhası, yani temyiz safhası vardır. Ayrıca Türkiye uluslararası hukuku da tanıdığı için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi vardır. Şüphesiz ki beraber çalıştığımız sayın Genelkurmay Başkanı'yla ilgili üzüntü duyuyorum. Fakat dediğim gibi, kesin değildir bunlar. Kanun yolları hep açıktır. Ümit ediyoruz ki; önümüzdeki dönem içerisinde gerek Yargıtay, gerek diğer safhalarda, varsa bütün yanlışlar bunlar hepsi düzeltilir ve kamuoyunun vicdanını tatmin edecek kararlar çıkar."
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: