İlklerin gecesinde ustalara saygı duruşu!

Sabah Yıldızı Kültür ve Sanat Ödülleri töreninde unutulmaz anlar yaşandı. Geccede yaşam boyu başarı ve onur ödülleri alan Gencay Gürün, Bedia Akartürk, Erhan Yazıcıoğlu, Sami Şekeroğlu ve Türker İnanoğlu gibi ustalar ayakta alkışlandı.

Magazin

İlklerin gecesinde ustalara saygı duruşu! Sanat ve sanatçıya büyük destek veren SABAH Gazetesi'nin bu yıl ilkini gerçekleştirdiği Sabah Yıldızı Kültür ve Sanat Ödülleri töreninin yankıları sürüyor. 14 Mayıs'ta Sait Halim Paşa Yalısı'nda düzenlenen görkemli ödül törenine; sanat, siyaset, iş ve cemiyet hayatından yüzlerce ünlü konuk katıldı. Törende; sinema, edebiyat, tiyatro, müzik ve görsel sanatlar dallarında dağıtılan ödüller, alanında uzman isimlerin yer aldığı efsane jüri tarafından belirlendi. Ödül sonuçları açıklandıkça, jürinin verdiği tüm kararlar takdirle karşılandı. Tam bir yıldız yağmurunun yaşandığı gece, konukların şıklık yarışına da sahne oldu. İşte unutulmaz törenden dikkat çekici notlar:

DUYGUSAL KONUŞMA
Gecede tiyatro dalında Muhsin Ertuğrul Yaşam Boyu Başarı ödülünün Gencay Gürün'e, sinema dalında Lütfi Akad Yaşam Boyu Başarı ödülünün Türker İnanoğlu'na takdim edilmesi, yaşayan değerlere gösterilen saygının örneğiydi. Türkiye'de sinemanın akademik kulvarda sanat olarak kabul görmesine yaptığı katkılar ve oluşturduğu film arşiviyle Türk sinemasının birikiminin gelecek kuşaklara aktarımını sağlayan Prof. Dr. Sami Şekeroğlu da unutulmadı. Sami Şekeroğlu Sinema TV Merkezi Film Arşivi'ne Sinemaya En Yüksek Katkıda Bulunan Kurum ödülünün verilmesi çok önemliydi. Gencay Gürün, Türker İnanoğlu ve Sami Şekeroğlu, ilerleyen yaşlarına rağmen geceye katılarak ödüllerini kendileri aldı. Üç ustanın sahnede yaptığı duygusal konuşmalar ayakta alkışlandı.
86 yaşındaki Gencay Gürün'ün sahnede "Bu yaşımda bir daha ödül alamam diye düşünürken böyle bir ödül almak bana sürpriz oldu" demesi herkesi duygulandırdı. Müzik kategorisinde Derya Türkan, Sinan Ayyıldız, Oğuz Kaleli ve Çağlar Arsun'a Genç Yetenek Ödülü verilmesi; Sabah Yıldızı'nın ustalar ve gençleri aynı platformda buluşturması bakımından önemliydi.

HEM ŞIK, HEM GÜZELLER
Törenin ünlü kadın konukları arasında tam bir şıklık yarışı yaşandı. Esra Erol, Carolina Herrera imzalı kırmızı elbisesiyle gecenin en dikkat çekici isimlerindendi. Demet Şener ise mor renkli Dolce&Gabbana elbisesiyle en şıklar arasındaydı. Ebru Yaşar, siyah-beyaz kürklü etolüyle dikkat çekerken; oyuncu Sera Tokdemir, Beyliss imzalı siyah bir elbise tercih etti.

Orhan Gencebay ile Prof. Erol Parlak, gecede müzik kategorisinde Yaşam Boyu Başarı ödülünü halk müziğinin usta ismi Bedia Akartürk'e verdi.

50. Sanat Yılı ödülünü GÜNAYDIN Yayın Yönetmeni Sinan Özedincik ile İpek Tuzcuoğlu'ndan alan Erhan Yazıcıoğlu, ödülünü Afrin şehitlerine ithaf etti.

Turkuvaz Medya Görsel Medya İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Adem Gürses, edebiyat jürisi başkanı Selim İleri'yi sıcak bir şekilde karşıladı.

GÜNAYDIN'ın 2018 yılbaşı partisine el ele katılarak ilişkilerini açıklayan Alişan- Buse Varol çifti, evli olarak ilk kez bir davete katıldı. Geçtiğimiz hafta dünyaevine giren çift, tebrikleri kabul etti.

Gecenin bir başka çiçeği burnunda evli çifti de Aslı Hünel ile Savaş Fatin Yurtsever'di. Geçtiğimiz ay dünyaevine giren çift, ilk kez bir davete evli olarak katıldı. Törende Hünel ve eşiyle karşılaşan Sinan Akçıl, çifti tebrik edip ömür boyu mutluluklar diledi.

Gecenin en keyifli isimleri arasında 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz' dizisinin yıldızı Oktay Kaynarca ile Emel Müftüoğlu da vardı.

Şarkıcı Betül Demir, törene yeni bir single çıkaran arkadaşı Erim ile birlikte katıldı. Kırmızı elbisesiyle beğeni toplayan Demir, gecede oyuncu arkadaşı

Çiğdem Batur ile de buluştu. İkili, Boğaz manzarası eşliğinde renkli selfie'ler çekti.

GÜNAYDIN Yayın Yönetmeni Sinan Özedincik ile magazin servisinden Yüksel Yavuz, İlker Gezici, Hakan Uç, Merve Yurtyapan, Özlem Avcı, Ömer Karahan, Okan Filizçay ve Evren Abdullahoğlu.

Ajda Pekkan, gecenin en yoğun isimlerindendi. Süperstar, törende klasik müzik dalında Yaşam Boyu Başarı Ödülü'nü Muammer Sun adına, sanatçının kızı Doçent Dr. Müride Sun Aksan'a takdim etti. Ödül verdikten sonra törenden ayrılan Pekkan, başka bir davete katıldı.

Seda Sayan, Ebru Yaşar, Gülben Ergen, Demet Şener, Muazzez Ersoy ve Merve Özbey, geceye yalnız katıldı. Behzat Gerçeker ve Mustafa Ceceli ise törenin yalnız erkekleriydi.

SABAH Yıldızları Kültür ve Sanat Ödülleri töreni için tatilini iptal eden Muazzez Ersoy, sahnede ödül verenler arasındaydı. Ersoy, kanun sanatçısı Erol Deran'a Yaşam Boyu Başarı ödülünü takdim etti.

'Aşk ve Mavi' dizisinin yapımcısı Mehmet Yiğitalp, oyuncular Burcu Kıratlı ve Osman Karakoç ile.
(Kaynak: Sabah.com)

Bunlarda ilginizi çekebilir: