İnönü'de Kurtlar Vadisi!

Beşiktaş ile Orduspor arasında geçtiğimiz Cumartesi akşamı oynanan lig maçının ardından taraftarı demir çubuklarla dövdükleri iddia edilen 5 şüpheliden Rauf Büyük, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Yaşam

İnönü'de Kurtlar Vadisi! Mahkeme şüphelilerden Rauf Büyük’ün tutuklanmasına, Halit Alkaç ve Erol Edizer’in denetimli serbestlikle bırakılmasına karar verdi. Diğer şüpheliler ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

SON DAKİKA... TAMER KIRAN İSTİFA ETTİ..

SON DAKİKA... TAMER KIRAN İSTİFA ETTİ..İnönü Stadı’nda kavgaya karışan kişinin, müteahhit-işadamı Rauf Büyük olduğu ortaya çıktı. Büyük daha önce Kurtlar Vadisi'ne katkıda bulunanlar listesinde adı geçtiği için İçişleri Bakanlığı tarafından RTÜK'e şikayet edilmiş... Ayrıca Rauf Büyük'ün Fenerbahçeli olduğu ortaya çıktı...

Büyük ifadesinde, kavga sırasında kullandığı demir copu yerde bulduğunu, tanıdığı bir yöneticiye küfredildiği için kavgaya karıştığını iddia etti.

"Küfür ettiler, yerde bulduğum copla saldırdım"

Beşiktaş trübününde meydana gelen olayların ardından gözaltına alınan Rauf Büyük, Beşiktaş Merkez Karakolu'nda ifade verdi. Büyük ifadesinde şunları söyledi:

"Beşiktaş yöneticilerinden birinin misafiri olarak şeref tribününde maçı izliyordum. Maç esnasında yönetime ve tanıdığım bazı yönetici arkadaşlarıma küfür edildiğini duyunca yerde bulduğum jopla kavgaya girdim. Fakat kavga öncesinde bana küfrettiler. Karşılıklı atışmalardan sonra kavga çıktı. Darp edildim. Ben de beni şikayet edenlerden şikayetçiyim" Darp edildiğini öne süren ve sağlık raporu için Adli Tıp'a gönderilen Rauf Büyük'ün kavganın yaşandığı sırada alkollü olduğu ve demir çubuğu üzerinde stada soktuğu belirtildi. Rauf Büyük, hangi yöneticinin misafiri olarak stada davet edildiğine ilişkin soruyu ise cevapsız bıraktı. Büyük ve diğer şüpheliler ifadelerinin ardından savcılığın talimatıyla tutuksuz serbest bırakıldı. Soruşturma devam ediyor.

Fenerbahçeliymiş!

Olaylar üzerine Takvim haber müdürü Mevlüt Yüksel, Rauf Büyük'ün ağabeyine Resul Büyük'e ulaştı. Raul Büyük, "Kardeşimin orada ne işi var. Çünkü Fenerbahçeli. Ben de kendisini görünce soracağım" diye konuştu.

Kurtlar Vadisi nedeniyle RTÜK'e başvuru

Mafya hesaplaşmalarını konu alan osman Sınav'ın çektiği ve o zamanlar Show TV'de yayınlanan Kurtlar Vadisi adlı dizi, suç örgütleriyle bağlantılı olmak ve mafyanın propagandasını yapmakla suçlanmış. 2003 yılında İçişleri Bakanlığı, Emniyet'ten Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Sebatı Buyurun'an imzasıyla RTÜK'e gönderdiği yazıda dizide organize suç örgütlerinin olumlu propagandası yapıldığı belirtilmişti.

'Bu zorba nasıl ortada gezer'

Rauf Büyük'ün serbest bırakılması, sporseverler arasında büyük öfkeye neden oldu. Vatandaşlar, kadın, genç ve çocukların bulunduğu tribünlerde şiddet uygulaya bu kişilerin hapis cezası ile cezalandırılmalarını istedi. Öte yandan emniyet ve hukuk çevreleri de sporseverlerin görüşüne hak verdi.

İnönü'ye erken veda

TFF talimatlarına göre stadyum güvenliğinden sorumlu olan siyah-beyazlı kulüp, bugün Disiplin Kurulu’na sevk edilecek.

Beşiktaş, maçın temsilcileri tarafından da rapor edilen skandalı resmi internet sitesi ve yöneticileri aracılığı ile kınarken, olayı gerçekleştiren şahısların kulüple herhangi bir ilişkisi olmadığını kanıtlayamadığı takdirde asgari bir maç seyircisiz oynama cezası ile karşı karşıya kalacak.

Kulüp doğrudan sorumlu

Futbol Disiplin Talimatı’nın “Sorumluluk” başlıklı 6. maddesinin 1 ve 2. fıkralarına göre ev sahibi kulüp müsabakanın oynanacağı stat ve çevresinin düzeni ile güvenliğini sağlamakla yükümlü tutuluyor. Aynı madde, “kulüpler müsabaka öncesinde, esnasında ve sonrasında meydana gelebilecek her türlü olaydan sorumlu olup, müsabakanın organizasyonuna ve güvenliğine ilişkin tüm talimatlara uymakla yükümlüdür” ifadelerini taşıyor. Talimat taraftar ihlallerinden de objektif olarak kulübü sorumlu tutuyor.

Yaşanan çirkin olaydan sonra PFDK’ya sevk edilecek olan Beşiktaş, olası bir ceza çıkması halinde tarihi bir tehlike ile karşı karşıya kalacak. İnönü Stadı’na veda etmeye sadece bir maçı kalan siyah-beyazlılar, 1 maç seyircisiz oynama cezası alırsa, tarihi karşılaşmasını sadece kadın ve çocuklara oynayacak, bu şekilde tarihe geçecek.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: