İNSANLARA DERS OLMUŞTUR

Televizyon programında 'Atatürk'e hakaret ettiği' gerekçesiyle hakkında dava açılmıştı...

Magazin

İNSANLARA DERS OLMUŞTUR Emekli Muvazzaf Uzmanlar Derneği'nin 'Atatürk'e hakaret ettiği' gerekçesiyle Seray Sever'e açtığı dava; seksi sunucunun lehine sonuçlandı.

Günaydın'ın haberine göre, Sever, bir süre önce 'Her Şey Dahil' programında 'Atatürk hem Kurtuluş Savaşı'nı yapmış, hem de iki kadını bir arada idare etmiş. O bile böyleyse, şimdiki Türk erkekleri neler yapmaz' demiş ve bu yüzden mahkemelik olmuştu.

İNSANLARA DERS OLMUŞTUR

Mahkeme, 'İzlenen yayın bandında, program içerisinde soru şeklinde söylenen bu sözlerin Atatürk'ün manevi kişiliğine yönelik olmadığı saptanmıştır' kararını verdi. Seksi sunucu, 'Programımı izlemeden beni dava ettiler ama haklı olduğum ortaya çıktı' dedi ve ekledi: 'Türk adaleti Atatürk ilkelerine ne kadar saygılı olduğumu ortaya koydu. Umarım bu davanın sonucu, Atatürk ve benim üzerinden magazin yapmaya çalışan insanlara iyi bir ders olmuştur.'
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: