Instagram için yeni özellikler yolda!

Instagram, yeni güncellemeleri ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Uygulama, birbirinden güzel özellikleri ile karşımıza çıkıyor.

Yaşam

Instagram için yeni özellikler yolda! Yaşanılan gelişme ile birlikte Instagram‘ın Lite ve tarayıcı sürümlerine bildirim özelliği kullanıma sunuldu. Yeni uygulamayla birlikye indirmeden de tarayıcı üzerinden, size gelen bildirimleri rahatlıkla görüntüleyebileceksiniz. Aynı şekilde bildirim özelliğinin uygulamanın Lite sürümü için de kullanıma sunuldu. Güncellemeyle birlikte gelen yeniliklerin sadece bildirim özelliği ile sınırlı değil. Yeni güncellemeyle uygulamanın Lite ve web sürümlerinin daha işlevsel hale geldi. Güncellemeyle beraber daha kullanışlı hale gelen uygulamanın Lite ve web sürümünü kullanan kullanıcılar şimdilik normal uygulamada bulunan Direkt Mesaj ve video yükleme özelliklerine erişemeyecek.

Direkt Mesaj ve video yükleme özellikleri dışındaki tüm özellikler uygulamanın web ve Lite sürümlerinde kullanılabilir durumda. Artık Instagram kullanıcıları, uygulamasını indirmeden tarayıcı üzerinden rahatlıkla kullanabilecekler.

Popüler sosyal medya platformunun Lite sürümü ilk etapta Meksika’daki kullanıcıların huzuruna sunulmuş olsa da ilerleyen zaman içerisinde diğer ülkelerdeki kullanıcılar için hizmete geçecek olan uygulamanın Lite sürümü ile birlikte yetkililer düşük özelliklere sahip olan akıllı telefon kullanıcılarına kaliteli bir sosyal medya deneyimi yaşatmayı hedefliyor.

Bunlarda ilginizi çekebilir: