Instagram yeni tasarımını test ediyor!

Instagram yeni özelliklerini test etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz saatlerde yapılan açıklama ile birlikte popüler sosyal medya platformunu yeni profil tasarımını test ettiğini resmi olarak açıkladı.

Yaşam

Instagram yeni tasarımını test ediyor! En popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Geçtiğimiz saatlerde yetkililer tarafından yapılan resmi açıklama ile birlikte platform, profil sayfalarını baştan aşağıya yenileceğini duyurdu.

Uygulamadaneler değişecek?

Paylaşılan fotoğrafların düzenine dokunulmayacak. Fakat, bu kısımda Instagram önümüzdeki bir kaç hafta içerisinde, uygulama üzerindeki bazı simgeleri değiştirecek. Uygulamada gezinme şeklimize de farklı bir hava katacaklarını vurgulayan yetkililer, kullanıcıların kendini daha iyi bir şekilde ifade edebileceklerini de belirtiyorlar.

Öte yandan kullanıcı fotoğrafını ve biyografi kısmınını ön plana çıkartan uygulama, takipçi ve takip edilen sayılarını da bu kısımların hemen aşağısına konumlandıracak. Böylece profil sayfalarının en üst kısmı kalabalıktan kurtularak, oldukça şık ve anlaşılır bir görünüme kavuşacak.

Bu değişiklikleri ile birlikte, profil sayfaları için yepyeni bir sekme ekleyecek olan platform, daha sık iletişimde olduğumuz arkadaşlarımıza doğrudan bu sekme üzerinden ulaşabileceğimize imkan tanıyacak. Böylece, profil sayfalarının kullanımını daha kolay ve anlaşılabilir bir hale getirecek olan uygulama, önümüzdeki birkaç hafta içerisinde yayınlayacağı güncelleme ile birlikte yeni profil tasarımını kullanıma sunacak.

Bunlarda ilginizi çekebilir: