İNTERNETİ PRİZDEN DAĞITIN

Ev ağı kurmak için alışılmadık bir yol: İnterneti elektrik prizleri yardımıyla dağıtın

Magazin

İNTERNETİ PRİZDEN DAĞITIN MSI firması ePower 85AV+ ile 85 Mbit/s veri aktarım hızına ulaşan bir güç hattı adaptörü sunuyor.

Güç hattı adaptörleriyle evinizdeki elektrik sistemi üzerinden internet bağlantısını evin farklı prizlerine aktarabiliyorsunuz. Ağ kurulumu cihazı prize taktığınız anda gerçekleşiyor. MSI'a göre kullanıcı iki veya daha fazla adaptörü istenilen prizlere taktığı anda ağ yapılandırması tüm eve dağıtılmış oluyor. ePower 85AV+ bu dağıtımı yaparken 128-bit AES şifreleme tekniğini kullanıyor.

Bu yeni sürümde cihaz takılı olsa dahi üzerindeki tümleşik prize istediğiniz elektrikli cihazı takıp kullanabiliyorsunuz. Dolayısıyla ana priz sadece ağ dağıtımına adanmış olmuyor.

WLAN güç hattı adaptörü
Tümleşik 11n erişim noktasına sahip ePower 200AV güç hattı adaptörü ise prize takıldığı vakit ağ erişimini WLAN'a dönüştürüyor. MSI'a göre cihaz bu işi yaparken 128-bit AES (güç hattı için) ve WPA2 şifreleme (WLAN için) metodunu kullanıyor.

ePower 85AV+ yaklaşık 70 Euro'ya, ePower 200AV ise yaklaşık 90 Euro'ya satışa sunuluyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: