İNTERNETTE YENİ ÇILGINLIK; CANLI BARBIE’LER!

İnternet çılgını gençler kendilerini canlı oyuncak bebeklere dönüştürüyorlar!

Magazin

İNTERNETTE YENİ ÇILGINLIK; CANLI BARBIE’LER! Foto galeri için tıklayınız..

Onlar interneti kendilerini daha iyi gösterebilmek için kullanıyorlar. Süsleniyorlar ve kamera karşısına geçip hayranları için videolar hazırlıyorlar. Hatta hayranlarıyla internet üzerinden canlı sohbet yapıyorlar.

Genç kızlar giderek internet fenomeni oluyorlar ama ne sesleri ne de dans yetenekleriyle. Tamamen canlı Barbie bebek görünümleriyle...

Porseleni andıran yüzleri, büyük gözleri ve çekici dudaklarıyla kameraya doğru bakıyorlar. Onların ilk örneği Dakota Rose'du. Hayranları arasında Kota Koti olarak bilinen Rose'un dünya çapında bir kitlesi var. Ne yapıyor diye sorarsanız; kendisi Youtube için moda ve güzellik videoları çekiyor. Birçok videosunda sessiz duruyor ve video sırasında yaptığı alt yazı olarak geçiyor.

Hakkında çok az şey biliniyor. Mesela 16 ile 18 yaş arasında olabileceği ve Amerika'nın batı yakasında oturduğu gibi. Dakota daha çok Asya kıtasında popüler, çünkü uzun düz saçları ve büyük gözleri Japon animeleri andırıyor.

Git gide büyüyen başarısının ötesinde, bazı yorumcular çocuklar arasında seksüaliteyi artırabileceğini söylüyorlar.

Bir Bolivya gazetesinde “Dünyanın birçok yerinden binlerce kız, Rose'a ilgi duyuyor ve onun gibi gözükmek istiyor. Bu kızların cesaretlenmesi açısından büyük bir risk” yazıyor.

Barbie gibi yaşayan yalnızca Dakota değil!

Venus Palermo, nam-ı diğer Venus Angelic, 15 yaşında. Bir süre Japonya'da yaşamış ve Japon animelerden çok etkilenip 2 sene önce geldiği Londra'da kendine onlara benzeyen bir görünüm kazandırmış. Venus'ün orijinal Youtube hesabında 78 videosu var. Farklı oje modellerinden dansa kadar birçok içeriğe sahip. Ayrıca Facebook'taki hayran sayfasında 13.000 hayranı var.

Yaptığı video çekimlerinin nedenini ise “Yolumu kesip birçok insan makyajını nasıl yapıyorsun sorusunu soruyolardı” diyerek açıklıyor.

Venüs tarzı hakkında “Bunu bırakacağımı sanmıyorum. Tarzımı daha çok geliştireceğim ve sevdiğim şeyi yapmaya devam edeceğim” diyor. Ünü dünya çapına yayılan Venus'ün Asya kıtasındaki popüleritesi ise çoktan ilerlemiş.

2010 yılının başında Japonya'da feminenliğin yüksek olduğu ve bunu cinsellikleri ile birleştirip bebeklere benzemek isteyen kadınların sayısındaki artış belirtilmişti.

Bir diğer örnek ise 19 yaşındaki Naoko Kamijyo stili hakkında “Çok güzel değilim, ama makyajı seviyorum. Kendimi değiştirip, tanınmamayı seviyorum. Kim hayata olduğu gibi devam etmek ister ki?” diye soruyor. Sadece güzellik ürüneri almak için yaşadığını söyleyen Kamijyo'yu önceleri ailesi normal davranmasını çok istemişler fakat başarılı olamamışlar. Onu istediği hayatı yaşaması için serbest bırakmışlar. Her sabah 5'te kalkıyor, Barbie görünümüne kavuşmak 3 saate yakın zaman harcıyor. Araştırma sonucunda çevrimiçi sosyal ağ ve görünüm merakı arasında korelasyon olduğu sonucuna varılmış.


Habertürk
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: