İNTERNETTEN GELEN SÜRPRİZ

Nazan Öncel, 10 yıl önce kaybettiği babası Muzaffer Kazan'ın yazdığı kitabı, internetten buldu.

Magazin

İNTERNETTEN GELEN SÜRPRİZ Nazan Öncel, 10 yıl önce kaybettiği babası Muzaffer Kazan'ın 1943'te kaleme aldığı 'Elveda' adlı kitabı, tesadüf eseri internetteki bir alışveriş sitesinde buldu.

Kalbim hâlâ kabullenemedi
İnternetteki gittigidiyor.com adresinde babasının 65 yıl önce yazdığı ve kendisinin hiçbir yerde bulamadığı kitapla karşılaşınca çok duygulanan Nazan Öncel, duygularını resmi web sitesinde sevenleriyle paylaştı. Öncel 'Babam Benim' başlıklı duygusal yazısında 'İnsan kaybettiği babasının hatıralarını sanıldığı kadar kolay okuyamıyormuş meğer. O an anladım ki kalbim onu ebediyen kaybettiğimi kabullenmemiş henüz' diyor.

Bir kez daha sarsıldım
Sanatçı, yazısına şöyle devam ediyor: 'Okumaya başladığımda ne kadar kederli, hassas, muzip ve ne kadar duygusal halleri varsa gözlerimin önüne defalarca geldi. Mesela kitapta 18 Mart 1943'te romandaki asıl kızla birlikte Cihangir'e gittiğinden dem vururken, aklıma 18 Mart 1998'de onu ebedi yolculuğuna uğurladığım gün, beni Cihangir'den arayan yakınıma 'İzmir'deyim, babamı kaybettim' dediğimi hatırlayarak, hayatın acı gerçekleriyle bir kere daha sarsıldım.'

kelebek
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: