iOS 12.1.1 şebeke sorunu ile gündemde!

Geçtiğimiz hafta Apple, iOS 12.1.1 güncellemesini kullanıcılara sunmuştu fakat yeni güncelleme ile iPhone şebeke sorunları ile gündeme geldi.

Yaşam

iOS 12.1.1 şebeke sorunu ile gündemde! Geçen hafta Apple, iOS 12.1.1 güncellemesini kullanıcılara sunmuştu. Fakat beta sürümü test raporlarındaki olumsuzluk birçok kullanıcıyı etkiledi. Güncelleme ile en son iOS yapısı, Face Time için kullanılan kamerayı ters çevirme ve yine tek bir dokunuşla sohbet etme gibi basit ama işlevsel özellikleri bünyesine katmıştı. Şimdi ise bazı bölgelerdeki iPhone kullanıcılarının, güncellemenin ardından hem şebeke hem de mobil veri bağlantılarında sorun yaşadığı ortaya çıktı.

Güncellenen bazı cihazlarda mobil veriye ulaşılamıyor ve Wi-Fi olmadan internete bağlantı sağlanamıyor. Bazıları tamamen şebekeye bağlanamıyor ve cihazı herhangi bir şekilde aktif kullanamıyor. Son olarak bir kesim ise bazı uygulamalarda mobil verisini kullanabilirken, bazı uygulamalarda da mobil veri aktif görünmesine rağmen işlem yapamıyor.

Kullanıcılara göre, genellikle Google uygulamalarında herhangi bir sıkıntı görünmüyor. Çözüm konusunda ise, taşıyıcı ayarlarını güncelleyerek ve yeniden başlatmayı başararak sorunu çözemediklerini belirten kullanıcılar yeni güncelleme için acele edilmesini istiyor. Asıl sıkıntılı durum ise Apple zaten bu problemi biliyordu çünkü iOS 12.1.1 beta test cihazları tarafından rapor edilmişti ve birçok şebeke testini geçememişti. Bu nedenle iPhone’unuzu henüz iOS 12.1.1 sürümüne güncellemediyseniz, Apple’ın bir düzeltme göndermesini beklemenizi tavsiye ederiz.

Bunlarda ilginizi çekebilir: