iOS 9 hangi cihazlara gelecek?

Apple, iPhone 6s etkinliğinde iOS 9 Final sürümünü yayınlayacağı tarihi açıkladı. İşte iOS 9 çıkış tarihi ve güncellemeyi alacak iPhone ve iPad modelleri!

Yaşam

iOS 9 hangi cihazlara gelecek? Apple, geçtiğimiz WWDC etkinliğinde geliştiriciler için iOS 9 güncellemesini duyurmuştu. Geliştiriciler için iOS 9 beta sürümlerini yayınlayan Apple, daha sonra radikal bir karar alarak iOS 9'u halka açık beta sürümlerini de yayınlamıştı. Son beta sürümleri ile stabil hale gelen iOS 9 için çıkış tarihi açıklandı.

iOS 9 çıkış tarihi olarak 16 Eylül işaret ediliyor. iOS 9, 16 Eylül Çarşamba akşam saatlerinde desteklenen iPhone, iPad ve iPod touch modellerine gelecek.

Apple, teknoloji dünyası tarafından takdir edilen güncelleme politikasını iOS 9 ile devam ettirecek ve 2011 yılında satışa sunduğu iPhone 4s modeline bile iOS 9 güncellemesini sunacak.

İşte iOS 9 alacak iPhone ve iPad modelleri

iOS 9 güncellemesini; iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad mini, iPad mini 2, iPad mini 3 ve iPod touch 5 alacak. iOS 9 güncellemesi aynı gün belirtilen tüm cihazlara gelecek.

iOS 9 nasıl yüklenir?

iOS 9 yayınlandığı zaman; AyarlarGenelYazılım Güncelleme bölümünden iPhone ve iPad cihazlarınızı güncelleyebilirsiniz. iTunes üzerinden güncellemek için ise iPhone ve iPad'inizi PC'ye bağlamanız ve güncellemeleri denetle demeniz yeterli olacaktır.

iOS 9 güncellemesi performans ve stabilite iyileştirmelerinin yanında yeni özellikler de sunuyor. iOS 9 ile gelen tüm yenilikleri detaylı bir şekilde önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağız.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: