iPhone 6'da kamera sürprizi!

Megapiksel yarışına hep mesafeli duran Apple, iPhone 6'da yeni bir patentle sürpriz yapabilir.

Yaşam

iPhone 6'da kamera sürprizi! CHIP Online'ın haberine göre özellikle son dönemde cep telefonları arasında yaşanan "megapiksel" yarışına her zaman mesafeli duran Apple, her ne kadar bu konuda kaygı taşımasa da fotoğraf kalitesiyle genel kullanıcı çevresini memnun etmeyi başardı. iPhone 6'da da bu çizgisini bozmayacağı öğrenilen Apple, gelen bilgilere göre yine fotoğraf noktasında doğru bir adım atıyor.

Apple, iPhone 6'da megapiksel sayısını büyütmek yerine odaklanma üzerinde çalışacak. Yeni modelinde kamerayı 12 veya 16 megapiksele geliştirmeyecek olan Apple, bunun yerine imaj sabitlemeyle ilgili çalışmalarına hız verecek. Hatta Apple bunun için yeni bir patent başvurusunda bulunmuş. Böylece iPhone 6'da yine 8 megapiksel kameraya yer verecek olsalar da daha gelişmiş ve daha kaliteli fotoğrafları çekmenin mümkün olacağını düşünen Apple geliştiricileri, umarız bu düşüncelerinde haklı çıkarlar. hürriyet.com.tr
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: