İRAN'DA SİNEMA YAPMAK İSTİYOR

Genç oyuncu Roksan Lülü, annesinin memleketi İran'da bir film çekmeyi istediğini söyledi.

Magazin

İRAN'DA SİNEMA YAPMAK İSTİYOR Bir televizyon programının konuğu olan oyuncu Roksen Lülü, İran'da sinema yapmak istediğini ancak bunun zor olduğunu söyledi.

İran'da film çekme koşullarının çok sert olduğunu belirten Lülü, "İstanbul Kültür Sanat Vakfı'nda festival süresince 1-2 sene çalıştım ve İranlı yönetmenlerle konuşma şansım oldu. Çok zor orada film yapmak. Çok katı kurallar var" diye konuştu.

Oyuncuların hiç bir şekilde birbirlerine dokunamadıklarını, elele bile tutuşamadıklarını söyleyen Roksan Lülü, "Belki tokat. Sadece tokatta temas olabiliyor. Ona rağmen öyle bir aşk ki film yapmaya çalışıyorlar ve isim oldu. İran sineması çok iyi bir sinema" şeklinde konuştu.

Annesi İranlı olan Roksen Lülü, seve seve bir İran filminde oynayabileceğini belirterek "Annemin ülkesi. Burada büyüdüm ama çok keyifli olabilir" dedi.

Bir teklif gelmesi halinde, İranlı bir kadını oynayacaksa eğer önceden gidip bir gözlem yapması gerektiğini ifade eden Roksan Lülü, "Gerçekten çok hakim olmadığım bir kültür ama çok isterim" açıklamasını yaptı.

Televizyon Gazetesi
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: