İrem Derici: Para var diye pop müziğe başladım!

Emre Saygı’nın sosyal medya platformu Younow’dan canlı yayınlanan interaktif Talk Show programı ‘Hadi Be’nin konuğu, ünlü şarkıcı İrem Derici oldu.

Magazin

İrem Derici: Para var diye pop müziğe başladım! "Yarışmalarda Jüri Olmayı İsterim"

Müzik yarışmalarında jüri olmaya sıcak baktığını belirten İrem Derici ‘Müzik yarışmalarında jüri olmayı isterim. Ama yarışma var, bir de yarışma var. Ben ‘O Ses Türkiye’den’ çıktım. Günün birinde olursa da çıktığım yerde jüri olmayı isterim.Tabi bu işler nasip kısmet. O koltuğa oturursam karşımdaki insanı kırmam. Beğenmediysem de tatlı bir dille anlatırım. Siz benim böyle durduğuma bakmayın” dedi.

"Tarkan’la Düet En Büyük Hayalim"

En büyük hayallerinden birinin Tarkan ile düet yapmak olduğu belirten İrem Derici “Tarkan’la düet yapmak en büyük hayalim. Ama sonsuza kadar hayal olarak kalacak. Tarkan şimdi ayrı bir yerde. Sektöründe ayrı bir yerinde. O nedenle benimkisi bir hayal. Benim içinde sürekli bir şeyler üretmen gerekiyor. 5 ay bir şeyler yapmayayım esamem okunmaz. Devir öyle bir devir ki, durmadan bir şey yapman lazım. Artık her apartmanda 10 tane şarkıcı var. Gel sana yarın bir single çıkartalım. Her şey çok kolay. Sesin kötüyse basıyorsun bir tuşa. Her şey bu kadar artık” dedi.

"3 Arkadaşım Var, Onlar Harici Hayatımdaki Herkes Figüran"

Çocukken hiç arkadaşı olmadığını belirten İrem derici “Sokağa çıkmıyordum. Ben hiç bir sokak oyununu bilmem. 6 saat piyano çalışıyordum ve konservatuara gıdıyordum. Saatlerce çalış çalış. Millet yerlere düşer seksekler oynardı. Bende camda saçlarım hamam tası gibi kesilmiş. Çocuklar oynuyor İrem evde. Arkadas çevrem dar. Çünkü nerde çokluk misali. Net benim 3 tane arkadasım vardır. Onlarda 1992 yılında hayatıma girmişlerdir. Dost kardeş dediğimiz. Onlar haricinde hayatımdaki herkes figürandır” dedi.

"5 Yıl Boyunca Çok Büyük Dayak Yedim"

Öğrencilik döneminde çok yaramaz olduğunu ve uzun yıllar dayak yediğini ifade eden İrem Derici “Kötü bir ögrenci degildim. Aksine çok iyi bir ögrenciydim. Ama büyük dayak yiyordum. Abartısız 5 sene boyunca büyük dayak yedim. Öyle böyle değil. Kendi kendime konuşuyordum. Anaokulunun ilk günü bir cocuk sınıfa girdi. 6 yaşındaki çocuk yakışıklı olabilir mi? Çocuk 6 yasında ama yıkılıyor. Brad Pitt gibi. O yaşta ne olduğunu anlamıyorsun tabi. Karnıma bir ağrı girdi. Bu bana kötü bir şey yapacak herhalde dedim. Çocuğu kaydıraktan aşağıya fırlattım. Çocuğun kolu kırıldı. Derslerim çok iyiydi ama pis bir cocuktum” dedi.

"Popta Para Var Diye Pop Müziğe Başladım"

Dinlediği ve sevdiği müzikle yaptığı müzik arasında çok büyük fark olduğunu belirten İrem Derici “ Mor ve Ötesi’ grubuna ben asığımdır. Küçüktüm onları dinlemeye başladığımda. Onların söylemeye çalıştığı şeyi anlamıyordum. Ama onu kafamda aska meşke yoruyordum. Adamlar baya bildiğin bir görüş üzerine bir ideoloji üzerine şarkı yapıyormuş. Siz beni popçu sanıyorsunuz ama ben popa popta para var diye başladım. Yaptığım müzikle dinlediğim müzik arasında dağlar, uçurumlar var. Uzun dönem rock müzik dinledim. Mesela hayatımı adadığım gruplarından biri ‘Incubus’tur” dedi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: