İrem Derici: Rıza Esendemir'i başkasıyla görmeye hazırım!

Büyük aşk yaşadığı Rıza Esendemir’den sürpriz şekilde boşanan, şimdilerde yeni albümüyle adından söz ettiren İrem Derici, HT MASA’ya konuk oldu. Magazin gündemindeki olayları kendine has üslubuyla yorumlayan ünlü popçu, eski eşi ve özel hayatıyla ilgili de ilk kez konuştu.

Magazin

İrem Derici: Rıza Esendemir'i başkasıyla görmeye hazırım! ‘Toplumun yarısı beni seviyor diğer yarısı benden tiksiniyor’

İKİ yıldır ara vermeden yaptığımız, taklitlerini yaratan HT Masa’ya arada konuk da davet ediyoruz. Bu hafta boşandıktan sonra hiç kimselerle konuşmayan İrem Derici masamızın baş yorumcusu oldu. Gezi İstanbul’da bir araya geldik. İrem o kadar disiplinliydi ki tam saatinde masada hazırdı. Hatta sohbet sonrasında “Çok eğlenceli bir ekipsiniz. Beni her hafta dahil etsenize” dedi. Gerçekten biz de acayip eğleniyoruz. Konuk olduğu zaman ben yorumlarda geri duruyorum. Bu güzel ekibi sorularımla terletiyorum. Bendeniz bu hafta sadece soru soracağım. Yorumlar hem konuğumuz İrem Derici’den hem de ekibimizden geldi.

‘Ben hem ç.şe hem paraya sıkışıyorum’

Esin ÖVET: Bu hafta bana göre en keyifli çıkış Bülent Ersoy’dan geldi: “Ben ancak ç.şim geldiği zaman sıkışırım.” Biraz komik değil mi?

OBEN BUDAK: Ne kadar zengin olduğunun altını çizmek için güzel bir cümle kurmuş. Bülent Hanım’ın paraya sıkışması o kadar imkânsız ki aklına bir tek ç.şten sıkışmak gelmiş.

KADİR KAYMAKÇI: Hatırlarsanız sıkışan bir Tarkan vardı. Yirmi sene geçti hâlâ konuşuyoruz. Bülent Ersoy söyleyince kimse üzerinde durmuyor. Eğlenceli bir beyanattı. Bülent Hanım’ın uzaylı olduğunu düşünüyorum.

İREM DERİCİ: Daha dört senedir bu piyasada olduğum için halen hem ç.şe hem de paraya sıkışıyorum. Bu sene özellikle çok sıkıştım. Hiç unutmuyorum, Bülent Hanım ‘Kalbimin Tek Sahibine’ adlı şarkım 100 milyona ulaştığında ‘Benim için o tık rekoru kıran şarkınızı söyler misiniz?’ demişti. Ben de ona ‘Sizin için kafamı keserim’ demiştim. Sözün özü bir kere görüşmüş de olsam Bülent Hanım’a tapıyorum. Ünlülerin kasıntı durmak yerine böyle eğlenceli olması lazım. Böyle bir laf edeceği benim aklıma gelmezdi. Gördüğüm en zeki kadınlardan.

BÜLENT İPEK: Eğlenceli bir açıklama oldu ama parası olan insanların illa espri yapacağım diye özgüvenleri yüksek oluyor galiba, Ali Ağaoğlu gibi... Bülent Hanım da mevzusu açılınca para üzerinden yürüyor. Bir dönem Cem Yılmaz da bunu yapıyordu. Bülent Hanım parasını, pırlantalarını göstermeyi seviyor. Halk onu görgüsüz olarak algılamıyor.

REŞAT BALCIOĞLU: Bülent Hanım sanat dünyası içerisinde kendini farklı bir yerde görüyor. Onu ne sanatçılar ne de halk yadırgamıyor. Bunu argo bir terim olarak değil de doğaçlama söylediğini düşünüyorum.

KADİR KAYMAKÇI: Sıkıcı, ağzında laf geveleyen ünlülerdense Bülent Ersoy’u bin kez tercih ederim.

Esin ÖVET: Tam da bunu konuşmak gerek. Eğlenceli ünlülere hasret kaldık. Mesela İrem de çok eğlenceli. İrem sen oynuyor musun?

İREM DERİCİ: Bu benim aşırı törpülenmiş halim. Gerekirse kimse beni sevmesin ama ben o kalıplara girmek istemiyorum. Kamerayı gördüğüm anda “Arkadaşlar konuşmak istemiyorum” diyemiyorum. Tam tersine gelin size malzeme vereyim diyorum.

BÜLENT İPEK: İrem Derici ezber bozan bir ünlü. Böyle şeyler yerinde ve zamanında yapılırsa sempatik geliyor. Kasıntılı ünlülerdense eğlenceli ünlüleri tercih ederim.

OBEN BUDAK: İrem’i albümü çıkmadan önce de tanıyordum. Şimdi kendimi törpüledim dese de hiçbir şeyi törpülemedi. İrem gerçekten böyleydi.

İREM DERİCİ: Bu yola çıktığımda babam bana “Ya sana âşık olsunlar ya da nefret etsinler” dedikten sonra “Büyüme çağında disiplin kurullarına giderek bizim anamızı ağlattın, bırak bu halin kalsın” serzenişinde bulunmuştu. Bunun arası star olamazmış. Annem “Seni büyütürken harcadığım enerjiyle 11 tane erkek çocuk doğurup birinci lige takım kurardık” der hep. Toplumun yarısı beni seviyor, diğer yarısı benden tiksiniyor. Daha çok tiksinsinler hiç umurumda değil. Ben de 4-5 rakibimi açıp açıp stalk’lıyorum. Takip etmediğim, nefret ettiğim isimleri bile stalk’lıyorum. Asıl onları merak ediyorum, kuduruyorum.


KADİR KAYMAKÇI: Şimdi İrem’in yaptığı müzik özellikle 13-25 yaş arasındaki gençlerin ilgisini çekiyor. Dünyada müzik yapan insanlara bakalım. Justin Bieber normal bir adam mı? Murat Boz mu, Justin Bieber mı? Bin kere Justin Bieber. Miley Cyrus normal bir kız mı? Rihanna normal mi? Bizim sanatçıların şarkıları birbirine benziyor artık, kıyafetler aynı, diyaloglar aynı, ilişkiler aynı. Burak Özçivit-Fahriye Evcen çiftiyle Murat BozAslı Enver çifti arasında bir fark yok. Bülent Ersoy ve Yıldız Tilbe gibi farklı olacaksın.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: