İrem Derici: Tarkan yüzünden üç gün ağladım!

Türk Pop Müziği’nin güçlü sesi İrem Derici; Kral Pop TV, Kral Pop Radyo ve TRT FM ortak canlı yayınında Mehmet’in Gezegeni’ne konuk olarak hem hakkında merak edilenleri anlattı hem de sevilen şarkılarını canlı olarak seslendirdi.

Kültür-Sanat

İrem Derici: Tarkan yüzünden üç gün ağladım! FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

“Çok Ürkektim, Çok Korkaktım!”

Gezegen Mehmet, İrem Derici’ye Kral Grubu’na ilk geldiği gün neler hissettiğini sordu. Derici, o günü şu sözlerle anlattı; “Çok ürkektim, çok korkaktım. Kral gibi bir yere geliyorsun... Yıllarca radyoda dinlediğimiz Gezegen Mehmet, klibini izliyor ve övgüler sayıyor. Hatta hiç unutmam” dedi.

“Babam En Başta ‘Heves Bu Geçer’ Diye Düşünmüş Olabilir!”

İlk defa albüm yapmaya karar verdiğinde babasının “Heves bu, geçer” diye düşünmüş olabileceğini söyleyen İrem Derici, “Ama biliyorsunuz babam da müziğin içinde. Bu konuda eğitim almış biri. Albümde düetimiz de var hatta. En sonunda bu kız müziğe aşık, bu işe aşık. Ben de ona destek olmalıyım demiştir” dedi.

“Müzik Benim İçin Aslında Bir Aşk!”

Gezegen Mehmet’in “Müzik bir amaç mı, yoksa bir araç mı?” sorusu üzerine Derici, “Hem araç hem de amaç diyebilirim. Yaşama sebebim, benim için bir aşk aslında” yanıtını verdi.

“Hiç Sahtekarlık Yapmadım!”

Gezegen Mehmet’in İrem Derici’yi sosyal medyada çok güçlü ve samimi bulduğunu söylemesi üzerine Derici, bir yaşından beri böyle olduğunu ve böyle yetiştirildiğini söyleyerek şimdiye kadar hiç sahtekarlık yapmadığını belirtti.

““Benim Deliliğim İstediğim Gibi Yaşamak!”

“Sen kendini deli olarak tanımlıyorsun. Senin deliliğin ne seviyede?” sorusu üzerine Derici, “Benim deliliğim istediğim gibi yaşamak aslında. İstediğimi söyleyebilmek, istediğimi giyebilmek gibi mesela. Benim fanlarım da benim gibi hatta. Geçen gün bir tweet attım. Eski bir sakız “Neden piyasada yok?” diye. Onu bulup, kutusunu yaptırıp bana getirdiler. O kadar mutlu oldum ki” dedi.

“Gizlice O Ses Türkiye’ye Katıldım!”

İrem Derici, O Ses Türkiye macerasıyla ilgili de merak edilenleri anlattı. Yarışmaya gizlice katıldığını söyleyen şarkıcı, “Hayatım boyunca sevdiğim işi yapmak istedim. O Ses Türkiye’ye katılmam da gizlice olmuştur hatta. Katılabileceğim en kaliteli yarışmaydı. Program Türkiye’ye gelmeden yurt dışındaki versiyonları takip ediyordum. Star olmak amacıyla değil, müzik yapmak istiyordum. Programa katılırken aklımdaki düşünce buydu” dedi.

“Şarkı Söylemeye O Kadar Aşığım Ki!”

İrem Derici şarkı söylemek için sahnede olmak adına söylediği tatlı bir yalanı da canlı yayında paylaştı. Geçtiğimiz günlerde bir arkadaşıyla birlikte Belgrad’a gittiğini söyleyen Derici, başından geçen olayı şu sözlerle anlattı; “ Bir mekana gittik ve sahnede bir grup vardı. Çok güzel çalıp, söylüyorlardı. ‘Ben burada sahneye çıkmalıyım’ dedim. Yanlarına gittim, ‘Ben de solistim. İsterseniz youtube’dan dinleteyim şarkılarımı. Ayrıca bugün 30 yaşıma giriyorum’ diye ufak bir de yalan söyledim. Doğum günüme 20 gün gibi bir süre vardı. Sonra çıktım sahneye dört şarkı söyledim. Pasta bile geldi hatta. Ama durum bundan ibaret. Şarkı söylemeye o kadar aşığım, o kadar açım ki böyle tatlı yalanlara bile başvurabiliyorum” dedi.

Yayına canlı telefon bağlantısıyla katılan Mustafa Ceceli, İrem Derici hakkındaki düşüncelerini izleyecilerle paylaştı. Mustafa Ceceli; “Politik konuşmaya hiç gerek yok. Nasıl görüyorsanız öyledir İrem. İçi dışı bir. Türünün son örneği. Şarkı söylüyorsanız ve popüler biriyseniz, üzerinize başka bir karakter geçebiliyor. Ama İrem tam tersi, kendi karakterini bunların üzerine geçiriyor. Çok zor bir şey bu. İrem ne iş yapsa bu karakterde olurmuş zaten. Tabii başka bir iş yapsaydı, bu işten aldığı hazzı alamazdı bence” dedi.

“Kalbimin Tek Sahibine Şarkısı Olmasaydı Bu Seviyede Olmazdım!”

Gezegen Mehmet, ilk günden itibaren müzikseverler tarafından çok sevilen “Kalbimin Tek Sahibine” şarkısının kendisi için ne ifade ettiğini sorması üzerine Derici, bu şarkının hayatında çok büyük bir yeri olduğunu anlattı. Şarkıcı, “Bu şarkı olmasaydı açıkça söyleyeyim bu seviyede olmazdım. Babam bu şarkıyı ilk duyduğunda ‘Samanyolu’ gibi bir efsane olacak demişti hatta. Sonra demosunu okudum. Aranjeyi Mustafa Ceceli yaptı. Samsun Bey’e yolladık. Samsun Bey, ‘Bu sefer baltayı taşa vurdun, olmayacak’ dedi. Samsun Bey’in hata yapma oranı da çok çok düşüktür. Olabilir tabii, aramızda güldük şakalaştık. Çok naif bir şarkıdır tabi bu. Düğün şarkısı oldu, insanlar çocuklarına söyledi bu şarkıyı” diyerek şarkının kariyerine olan büyük katkısını anlattı.

“Tarkan Türkiye’deki En İyi Erkek Solistlerden Biri!”

İrem Derici, Mor ve Ötesi’ne hayran olduğunu söylerken arabesk dalında da Orhan Gencebay ve Müslüm Gürses’e hayranlığını dile getirdi. Başarılı sanatçı Türk Sanat Müziği, arabesk gibi tarzlarda da eğitim almak istediğini sözlerine ekledi. İrem Derici ayrıca, “Tarkan, Türkiye’nin en iyi erkek solistlerinden biri ve bence Türk Sanat Müziği eğitiminin bunda önemli bir etkisi var” dedi.

“Harun Kolçak’la İlk Kez Hastanede Tanıştık!”

Harun Kolçak’ın “Çeyrek Asır” isimli albümünde “Gir Kanıma” şarkısında düet yapan İrem Derici, albüme dahil olma sürecini de anlattı. Şarkıcı, “İskender Paydaş, ‘Biz Harun için bir albüm yapıyoruz, olmak ister misin?’ diye sordu. ‘Tabii ki’ dedim. Böyle bir gurur başka ne zaman gelir insana. Bir şaka yaptım bu arada , ‘Sadece Gir Kanıma şarkısı olursa gelirim’ dedim. Hayatımın şarkısıdır o benim. Harun Kolçak’la aslında ilk olarak hastanede tanıştım. Harun inanılmaz bir müzisyen, inanılmaz bir besteci, bass gitarist. İnanılmaz zengin bir ruh. Hayatı severek yaşayan bir adam.” diyerek Harun Kolçak’a duyduğu hayranlığı anlattı.

“Buray’dan Bir Gün Bir Şarkı Almak İstiyorum!”

Gezegen Mehmet, İrem Derici’ye yeni çıkan sanatçılardan kimleri beğendiğini sordu. Derici, “Merve Özbey hem çok yakın arkadaşım, hem de sesine taptığım biri. Ece Seçkin’in yaptığı işleri çok seviyorum. Buray’dan bir gün bir şarkı almak istiyorum. Simge çok başarılı. Aleyna mesela öyle, hem de daha 16 yaşında” diyerek beğendiği ve takip ettiği sanatçıları canlı yayında izleyicilerle paylaştı.

“Heyecandan Tarkan’a İsmimi Doğru Söyleyemedim!”

İrem Derici, programda Tarkan’la hiç tanışmadıklarını, ama biraraya gelip sohbet etmek istediğini söyledi. Şarkıcı, canlı yayında Tarkan’la yaşadığı bir anıyı da anlattı. “Ben küçükken konserine gittiğimizde bir makas almış benden. Tabi ben hatırlamıyorum çok eskiden yani. Bir de imza günü hatıram var onunla. İmza almak için sırada bekliyorum ve bana geldi sıra. ‘İsmin ne?’ diye sordu. Heyecandan ismimi doğru söyleyemedim. ‘İmren’e sevgiler’ yazmış imza atarken CD’ye. Üç gün ağladım, yemek yemedim o yüzden.”
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: