İş arıyor!

İbrahim LALELİ/ANTALYA, (DHA)- Antalya'nın turistik ilçesi Kemer'e tatile gelen Belaruslu 22 yaşındaki Anna Savitskaya, Türkiye'ye yerleşme kararı aldı.

Yaşam

İş arıyor! Ülkesinde Belarusian State Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler bölümü 3'üncü sınıf öğrencisi olan Savitskaya, okulunu bitirdikten sonra Antalya'da iş hayatına atılmayı istediğini belirtti. Akrabalarının Antalya'ya yerleştiğini ve her yaz gelmeye özen gösterdiğini vurgulayan Savitskaya, "Antalya'yı çok seviyorum. Üniversitenin ardından iş hayatına burada atılacağım. Yüksek lisansımı da buradaki üniversitelerde yapmak istiyorum" dedi.

Bir yandan okuduğunu, diğer yandan mankenlik yaptığını kaydeden Savitskaya, "Belarus'un en popüler mankenlik ajansına bağlı çalışıyorum. Okulumdan arta kalan zamanları defilelerde değerlendiriyorum" dedi.

Savitskaya, Antalya'nın yabancı manken popülasyonu yönünden zengin bir kent olduğunu aktardı. Belaruslu manken, "Birçok arkadaşım Antalya'da yaşıyor ve mankenlik yapıyor. İstanbul'da da arkadaşlarım var. Fakat benim tercihim Antalya" diye konuştu.

Bunlarda ilginizi çekebilir: