İŞ YERİNDE AŞK BAŞKADIR

İstanbul’da yaşayan 25-45 yaş arası üniversite mezunu 100 bekar arasında yapılan araştırma çarpıcı bir sonucu gözler önüne seriyor.

Magazin

İŞ YERİNDE AŞK BAŞKADIR Her 3 çalışandan 1’i, kariyerinde en az 1 kere işyerinden biri ile romantik ilişki yaşamış durumda!

Ev-iş-spor üçgeninde sıkışan çalışanlar sosyalleşmek için yeni çevrelere girme şansı bulamazken bu açığı iş yerindeki flörtlerle kapatmak ne derece güvenli?

İş yerinden biri ile romantik ilişki yaşamadan önce bilmemiz gerekenler nelerdir?

Durumu ilişki koçlarının gözüyle mercek altına aldık, bilmeniz gerekenleri sıraladık.

İşyeri Bildirimi: Yaşadığınız ilişkinin, çalıştığınız işyerinin yönetmeliğine ve iş hukukuna aykırı olup olmadığını bilmekte fayda var. Her işyerinin kendine has bir politikası olmakla beraber telekomünikasyon, danışmanlık firmaları bu fikre sıcak bakarken özellikle finans sektörü hiç de hoş karşılamayabiliyor.

Özel hayatınızı yöneticinizle paylaşmak zorunda değilsiniz ancak bu durumda yaşananların da özel kalmasına ve diğer çalışanların bilmemesine özen gösterin. İşyeri yönetimi genel iş akışının aksamamasına ve işyeri düzeninin bozulmamasına dikkat eder. Fakat bizim niyetimiz ciddi, gelip geçici bir flört değil bizimkisi diyorsanız ileride problem yaşamamak adına ilgili insan kaynakları yetkilisini ya da yöneticinizi durumdan haberdar etmekte fayda var.

Özel Hayat ve İş Dengesi: Kavgalarınızı ve gel-gitlerinizi iş saatlerinde yaşamamaya özen gösterin. Unutmayın, orada çalışmak için varsınız ve tüm gözler sizin üzerinizde. Kişisel problemlerinizi mesai saatlerinde askıya alın ve tartışmalarınızı iş çıkışına taşıyın. Firma içi sosyal etkinliklerde de sıradan bir iş arkadaşı gibi mesafenizi korumanız iyi bir imaj bırakacaktır.

Psikolojik Baskı & Mobbing: Hayatınızdaki öncelikleri belirleyin. İlişkinin sizin için ne ifade ettiğinden emin olun, bu durumun kariyer basamaklarını çıkarken önünüze bir engel olarak çıkmasına izin vermeyin. İşyerindeki rakipleriniz ilişkinizi bahane ederek üzerinizde psikolojik baskı oluşturup mobbinge sebebiyet verebilir.

Sosyal Hayat Bağımlılığı: Karşı tarafla hem iş hem özel hayatta beraber geçirilen uzun vakitler, ilişkide yıpranmaya ve sosyal çevre bağımlılığına sebebiyet verebilir. Çekirdek çemberinizi genişletin. İşyerinden olmayan diğer arkadaşlarınıza da vakit ayırmak sağlıklı bir sosyal çevreyi de beraberinde getirir.

Ayrılma Durumu: Bu ihtimali her zaman göz önünde bulundurun ve profesyonel davranın. İş hayatınızın bu durumdan en az zararla etkilenmesi için, medeni bir şekilde ayrılmakta fayda var. Aynı işyerinde çalışmaya devam ettikçe gün içinde sık sık karşılacağınızı da hesaba katıp makul bir şekilde ilişkiyi sonlandırın.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: