İstanbul 2020 için başvuru yaptı!

Ve UEFA resmen açıkladı... Farklı şehirlerde düzenlenecek 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası için 32 ülke başvurdu... Aralarında İstanbul da var...

Diğer Haberler

İstanbul 2020 için başvuru yaptı! 13 farklı şehirde gerçekleştirilecek olan 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası için UEFA Aday olan ülke ve şehirleri açıkladı.

Şehirler arasında beklendiği gibi İstanbul da yer alıyor... 2020 Olimpiyat Oyunları'na da aday olan ancak kaybeden İspanya, 4 şehirle aday oldu.(Madrid, Barcelona, Valencia, Bilbao)

Aday şehirler için nihai karar 25 Eylül 2014'te açıklanacak.

BAŞVURU YAPAN ÜLKE VE ŞEHİRLER

Ermenistan (Erivan), Azerbaycan (Bakü), Beyaz Rusya (Minsk), Belçika (Brüksel), Bulgaristan (Sofya), Hırvatistan (Zagreb), Çek Cumhuriyeti (Prag), Danimarka (Kopenhag), İngiltere (Londra), Finlandiya (Helsinki), Fransa (Lyon), Makedonya (Üsküp), Almanya (Münih), Yunanistan (Atina), Macaristan (Budapeşte), İsrail (Kudüs), İtalya (Roma, Milano), Kazakistan (Astana), Hollanda (Amsterdam), Polonya (Varşova, Chorzow), Portekiz (Lizbon, Porto), İrlanda (Dublin), Romanya (Bükreş), Rusya ( St. Petersburg), İskoçya (Glasgow), Sırbistan (Belgrad), İspanya (Madrid, Barcelona, Bilbao, Valencia), İsveç (Solna), İsviçre (Basel), Türkiye (İstanbul), Ukrayna (Kiev, Donetsk) ve Galler (Cardiff )
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: