İstanbul beyaza büründü!

Meteorolojinin buzlanma, don ve kar uyarıları bu sabahtan itibaren İstanbul'da kendini gösterdi. Güne, buzlanma nedeniyle Boğaziçi Köprüsü'ndeki zincirleme kazayla başlayan, aynı nedenle TEM Otoyolu Esenyurt mevkiinde bir başka zincirleme kazanın yaşandığı kentte, kar yağışı etkili oluyor.

Magazin

İstanbul beyaza büründü! İstanbul'da sabaha karşı başlayan kar yağışı etkili oluyor. Kentin özellikle yüksek kesimleri karla kaplandı. Kar ve buzlanma sebebiyle trafikte de aksamalar yaşanıyor. İstanbul'da hava sıcaklığının düşmesiyle birlikte sabaha karşı hafif kar yağışı başladı. Kar, sabah saatlerinde etkisini artırdı.

Özellikle kentin yüksek kesimleri ile bazı ilçeler beyaz örtüye büründü. Kar yağışı ve buzlanma sebebiyle trafiğe çıkan araçlar ilerlemekte zorluk çekti. Belediyenin tuzlama araçları trafikte aksama yaşanmaması için aralıksız çalıştı. Kar yağışı devam ediyor.

BAZI İDO VE UÇAK SEFERLERİ İPTAL!

İstanbul'daki olumsuz hava koşulları nedeniyle İDO'nun bazı seferleri iptal edildi. İDO'dan yapılan duyuruda, sabah saat 07.00'daki Yenikapı-Bandırma, 07.30'daki Bandırma-Yenikapı-Bostancı ve 08.00'daki Armutlu-Armutlu T.K. -Yenikapı-Bostancı deniz otobüsü ve hızlı feribot seferlerinin yapılamadığı bildirildi. Saat 18.30'da yapılması planlanan Bandırma-Yenikapı hızlı feribot seferinin de yapılamayacağı bildirildi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: