İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN UYARI!

Dün gecce trafik felç oldu. İstanbul'dan yola çıkan otobüsler 5 saat süren yolu 9 saatte gitti

Magazin

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN UYARI! Yarın başlayacak Ramazan Bayramı öncesi, İstanbul dışına gidecek olanlar akşam saatlerinde yola çıktı. Tatilciler Bolu Dağı'ndaki yoğunluğu artırdı. Otoyolun Düzce-Bolu kesimi ile Bolu Dağı'ndaki tünellerde yoğunluk nedeniyle uzun araç kuyrukları oluştu. Düzce ve Bolu'da görevli trafik ekipleri, devriye gezerek sürücüleri aşırı hız ve yakın takip konusunda uyardı. İstanbul'dan yola çıkan şehirlerarası yolcu otobüsleri Ankara'ya 8-9 saatte İzmit'e ise 7 saatte ulaşabildi.

Çanakkale güzergahını kullanan tatilciler yolda kaldı!

Trafik yoğunluğu sürücüler için tam bir işkenceye dönüştü. Çanakkale güzergahını kullanan tatilciler, feribot iskeleleri önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Kilitbahir köyünden Çanakkale'ye geçmek için bekleyen araçların oluşturduğu araç kuyruğu, zaman zaman 2 kilometreye ulaştı. Öte yandan Anadolu yakasından Avrupa yakasına gitmek isteyen vatandaşları taşıyan otobüsler de gecce geç saatlerde Çanakkale Feribot İskelesi'nde yoğunluk yaşanmasına neden oldu.

İBB'DEN UYARI!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, internet sitesinden sürücüleri uyardı. Maddi hasarlı trafik kazası olan TEM Orhanlı-Aydınlı Dericiler yönünde bir şeridin kapatıldığını açıkladı.

BOLU'DA 30 KİLOMETRELİK KUYRUK OLUŞTU!

Ramazan Bayramı tatili için yollara düşen tatilciler, oluşan 30 kilometrelik araç kuyruğu nedeniyle Bolu'da saatlerce bekledi.

İstanbul'dan Bolu'ya 12 saatte ancak gelebilen tatilciler, TEM otoyolunun Çaydurt mevkiinde yaklaşık 30 kilometrelik araç kuyruğu ile karşılaştı. TEM otoyolunda meydana gelen kazaların neden olduğu yoğunluğun devam ettiği öğrenildi.

UÇAKLARDA YER KALMADI!

Bayram tatili havaalanlarında da yoğunluğa sebep oldu. Özellikle iç hatlarda Bodrum, Antalya, Dalaman, İzmir gibi sahil kentleriyle, dış hatlar da Paris, Roma, Prag, Viyana gibi merkezlere giden uçaklarda doluluk oranının yüzde yüzü bulduğunu öğrenildi. Bayram tatili nedeniyle havayolu şirketleri artan talebi karşılamak üzere, Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan ek seferler düzenliyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: