'İSTANBUL, CHELSEA'Yİ ÇİĞ ÇİĞ YEDİ'

Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi çeyrek final ilk maçında Chealsea'yi 2-1 mağlup etmesi haberini İspanyol ve Brezilya basını Fenerbahçe'ye övgüler eşliğinde verdi.

Magazin

'İSTANBUL, CHELSEA'Yİ ÇİĞ ÇİĞ YEDİ' Reviersport: Deivid'den rüya gibi gol

SKY Sports: Anelka'nın hüsranı

'Chelsea, Saracoğlu Cehennemi'den çıkamadı'

'Türk ihtirası Chealsea'yi hiptonize etti' başlığını öne çıkaran Marca gazetesi, 'Türkler çok önemli bir galibiyet elde ederek yarı final kapısını araladı' ifadesini kullandı.

Marca, ayrıca şu ifadelere yer verdi: 'Fenerbahçe İstanbul'da Chelsea karşısında inanılmaz bir galibiyet aldı.

Türklerin kendi kalelerine attığı golle oyunun açılışını yapan İngiliz ekip, maçın büyük bir bölümünde rakiplerine karşı daha üstün bir oyun sergilediler. Elde ettikleri sayısız fırsatla yarı finale isimlerini yazdırabileceklerken hicbir firsati degerlendiremeyen ingiliz ekibi Turkler affetmedi. Kazımın attigi gol beraberligi getirirken, Deivid ikinci tur karsilasmasinı ingilizler için işkenceye çevirecek ikinci golü filelere göndererek galibiyete imzasını attı'

'Fenerbahçe yükselmeye ve rüyasını sürdürmeye devam ediyor' başlığını kullanan Katalan Sport gazetesi, 'Ziconun ekibi Fenerbahçe, deneyimsizliklere ve teknik zayıflıklara rağmen bir ekibin diş ve tırnaklarıyla ve yenme azmiyle nasıl galip geleceğini herkese göstererek Chelseayi 2-1 mağlup etti' yazdı.

As Gazetesi 'Deivid, yazı ve tura' başlığını kullanırken şu ifadelere yer verdi 'ilk golle Chelseaye kendi kalesinin kapısını açan brezilyalı forvet daha sonra attığı muhteşem golle Türk zaferinin mimarı oldu. İngilizler ilk yarıda elde ettikleri fırsatları kaçırmanın bedelini ikinci yarıda ödediler.'

'Türk Tutkusu' başlığını tercih eden El Mundo Deportivo, 'Ziconun Fenerbahçesi Chelsea karşısında aldığı galibiyetle tarih yazma umudunu sürdürüyor' yorumunda bulundu.

El Pais 'İstanbul Chelseayi çiğ çiğ yedi' başlığıyla verdiği haberde ' Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi çeyrek final ilk karşılaşmasında Chelseayi yenerek yaşlı kıtada isim yapmaya devam ediyor' sözleriyle Fenerbahçeyi övdü.

Brezilyalı spor gazetesi Globoesporte 'Deivid hainlikten kahramanlığa Fenere galibiyeti getirdi' başlığıyla duyurduğu haberde 'Fenerbahçe Chelseaye şah çekti' sözlerine yer verdi. Globoesporte 'Flamengolu futbol idolü Zico önemli bir galibiyete imza attı. Fenerbahçe Ilk yarıda Chelseanin üstün oyununa ikinci yarıda yakaladığı firsatları gole çevirerek karşılık verdi.' yazdı.

Lance Gazetesi 'Deivid muhteşem golüyle Fenerbahçe İngiliz devini bozguna uğrattı' ve 'Ziconun Fenerbahçesi yarı finale bir adım yaklaştı' başlıklarıyla haberi okularına duyurdu. (hurriyet.com.tr)
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: