İSTANBUL FİLM FESTİVALİ YARIN AKŞAM BAŞLIYOR!

İKSV tarafından düzenlenen 31. İstanbul Film Festivali, 30 Mart Cuma akşamı saat 20.30’da Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek bir törenle başlıyor.

Magazin

İSTANBUL FİLM FESTİVALİ YARIN AKŞAM BAŞLIYOR! 31. İstanbul Film Festivali Açılış Töreni’nde, bu yıl festivalde yer alan yeni bölümlerin tanıtımları Türkiye sinemasının başarılı isimleri, Nazan Kesal, Saadet Işıl Aksoy ve Özgü Namal tarafından sunulacak. Memet Ali Alabora’nın takdimiyle yapılacak törende ayrıca Hülya Koçyiğit, Tarık Akan ve Yüksel Aksu da özel konuşmalar için sahnede olacak.

31. İstanbul Film Festivali Altın Lale Uluslararası Yarışma Jüri Başkanı Nuri Bilge Ceylan ve Ulusal Yarışma Jüri Başkanı Murathan Mungan’ın da katılımıyla gerçekleştirilecek açılış töreninde ayrıca Türkiye'nin ilk kadın sinema eleştirmeni Sevin Okyay, Türkiye sinemasının önemli yönetmenlerinden Ali Özgentürk ile unutulmaz oyuncular Ayşen Gruda ve Halit Akçatepe’ye festivalin “Sinema Onur Ödülleri” takdim edilecek.

Görselliğiyle çarpıcı, duygusal açıdan insanın içine işleyen filmleriyle tanınan İngiliz yönetmen Terence Davies de “Sinema Onur Ödülü”nü almak üzere açılış töreninde bulunacak. Terence Davies’e ödülünü İKSV Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı takdim edecek.

Açılış töreninin ardından 31. İstanbul Film Festivali, Terence Davies’in, başrolünde Rachel Weisz’in yer aldığı son filmi The Deep Blue Sea / Aşkın Karanlık Yüzü ile başlayacak.

Bunlarda ilginizi çekebilir: