İSTANBUL FİLM FESTİVALİ’NİN AÇILIŞINDA OLAY!

İKSV tarafından gerçekleştirilen Uluslararası İstanbul Film Festivali’nin açılışı, olaylı başladı. Açılışta, bir grup genç, “Emek sineması kapanmasın” sloganlarıyla protesto gösterisi yaptı

Magazin

İSTANBUL FİLM FESTİVALİ’NİN AÇILIŞINDA OLAY! İKSV Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı’nın konuşmasıyla başlayan İstanbul Film Festivali’nin açılış gecesine, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile Devlet Bakanı ve Baş Müzakereci Egemen Bağış katıldı. Sunuculuğunu Ceyda Düvenci ve Yetkin Dikinciler’in üstlendiği Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’ndaki açılış töreni sırasında protesto gösterisi yapıldı. “Emek sineması kapanmasın” diyerek bir anda slogan atmaya başlayan gençler, korumalar tarafından dışarı çıkarıldı.

Fatih Erkoç ve Kerem Görsev’in film şarkılarından derlenmiş renkli bir program sunduğu ödül töreninde “Sinema Onur Ödülleri”, kurgu ustası Mevlüt Koçak, yönetmen Feyzi Tuna ve ünlü sanatçı Kadir İnanır’a verildi. Mevlüt Koçak ödülünü Nurgül Yeşilçay’ın elinden alırken Feyzi Tuna’ya ödülünü Fatma Girik takdim etti. Kadir İnanır’a ise ödülünü Zuhal Olcay verdi. Açılışın onur konuğu İtalyan sinemacı Marco Bellocchio’ya, İstanbul Film Festivali’nin “Yaşamboyu Başarı Ödülü” verildi. Ödülü, İKSV Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı takdim etti.

Gençler hemen dışarı çıkarıldı

Protesto gösterisi yapan gençlerin korumalar tarafından hemen dışarı çıkarıldığı törende, Kadir İnanır’a onur ödülünü Zuhal Olcay verdi.

Bunlarda ilginizi çekebilir: