İstanbul'da şiddetli yağış etkili oldu!

İstanbul'da şiddetli yağış ve rüzgar, kent genelinde hayatı olumsuz etkiledi. Aniden bastıran yağış dolayısıyla Avcılar Ambarlı Kavşağı'ndaki köprünün altında su birikintisi oluştu. O sırada köprü altında bulunan 3 araç suya gömüldü. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait itfaiye görevlileri, araçlarının üzerinde mahsur kalan 3 kişiyi botlarla kurtardı.

Yaşam

İstanbul'da şiddetli yağış etkili oldu! İstanbul'da beklenen yağış geldi. Dünden bu yana İstanbul için yapılan yağış ve hortum uyarısı kendini ilk olarak Avcılar'da gösterdi. Tüm İstanbul'da hava karardı. Gecce gibi oldu. İstanbul'da göz gözü görmüyor. Fırtınanın başlamasıyla trafik durma noktasına geldi.

İstanbul'da beklenen sağanak yağış ve fırtına başladı. Beylikdüzü ve Avcılar'da etkisini gösteren yağış, hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Uzmanlar, birçok ilçede sel baskınlarına karşı uyardı.

Anadolu yakasında ise yer yer dolu yağdığı görüldü. Yağışın yarın sabah saatlerine kadar süreceği ve barajlara 15 günlük su bırakacağı bildirildi.

İŞTE BEŞ GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ

E-5'TE 6 ARAÇ BİRBİRİNE GİRDİ!

Havanın kararmasıyla sokak lambalarının yandığı kentte, trafikteki araçlar da farları açık seyahat ediyor. Küçükçekmece E5 karayolunda sağanaktan dolayı yaklaşık 6 aracın karıştığı hasarlı zincirleme trafik kazası meydana geldi. Avcılar'da bazı rögarlarda aşırı yağmur nedeniyle taşkınlar meydana geldi. Su birikintilerinden dolayı araçlar yol almakta zorlanırken, trafik oldukça ağır ilerliyor. Yağmura hazırlıksız yakalanan bazı vatandaşlar, köprü ve saçak altlarına sığınarak yağmurdan korunmaya çalışıyor.

Bunlarda ilginizi çekebilir: