İSTANBUL MÜZİK FESTİVALİ BAŞLIYOR!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından gerçekleştirilen ve sponsorluğunu Borusan Holding’in üstlendiği 39. İstanbul Müzik Festivali, 4 Haziran Cumartesi günü saat 20.30’da Aya İrini Müzesi’nde düzenlenecek Açılış Töreni ve Konseri’yle başlayacak.

Magazin

İSTANBUL MÜZİK FESTİVALİ BAŞLIYOR! İstanbul Müzik Festivali Açılış Töreni’nde, festival sponsorlarına ve katkıda bulunan kuruluşlara birer teşekkür plaketi sunulacak. Törende ayrıca, ülkemizin önde gelen besteci, eğitimci ve müzik araştırmacılarından Muammer Sun'a festivalin bu yılki “Onur Ödülü” verilecek.

39. İstanbul Müzik Festivali, açılış töreninin ardından şef Sascha Goetzel yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın Açılış Konseri’yle başlayacak. Gecenin solisti ise 2010 BBC Genç Müzisyenler Yarışması'nda aldığı birincilikle adından sıkça söz ettiren genç piyanist Lara Melda olacak.

A Haber’den canlı olarak yayınlanacak İstanbul Müzik Festivali Açılış Töreni ve Konseri ayrıca Festival Sponsoru Borusan Holding tarafından Beyoğlu Kuledibi ve Kadıköy Caddebostan sahiline (Caddebostan Migros arkasına) yerleştirilen dev ekranlardan da seyredilebilecek.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: