İSTANBUL'DA AŞK DOLU GECCE

Romantizm denilince akla ilk gelen müzisyenlerden biri olan ünlü sanatçı Chris De Burgh'den muhteşem konser.

Magazin

İSTANBUL'DA AŞK DOLU GECCE  Türkiye´de ve Dünya´da romantizm denilince akla ilk gelen müzisyenlerden biri olan ünlü sanatçı Chris De Burghson albümü 'The Storyman' Dünya turnesi kapsamında tam 16 yıl aradan sonra Türkiye'de konser verdi. De Burghson Türk izleyicileri için muhteşem bir konser verdi. Yüzlerce izleyicinin doldurduğu konser alanında duygusal parçaların ünlü yorumcusu tüm izleyenlere aşk dolu bir gecce yaşattı. Bilet fiyatlarının 75 ila 199 ytl arasında satıldığı konseri izlemeye gelenler arasında, Arzum Onan, Mehmet Aslantuğ, Metin Arolat, Hande Subaşı ve nişanlısı Can Özgen'de vardı. Burgh, ilk şarkıyı söyledikten sonra türkçe olarak 'Merhaba, yeniden burada olmaktan çok memnunum' diyerek kendisini izlemeye gelen sanatseverlerden büyük bir alkış aldı.

Toplamda 200´ün üstünde Platin ve Altın plak ödülü olan, tüm dünyada 45 milyonu aşkın satış adedi ve 30 yıllık müzik kariyerinde 3000' den fazla konser vererek Türkiye´de en çok tanınan yabancı müzisyenlerden birisi olan Chris de Burgh, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de 'Lady in Red' ' The Traveller' şarkıları ile tanındı.İngiltere başta olmak üzere 24 ülkede uzun süre 1 numarada kalan ve satış rekorları kıran 'Lady in Red' şarkısının yanısıra, Spanish Train, Missing You, Sailing Away, High on Emotion gibi birçok başarılı şarkısı sayesinde 200´ün üstünde platin ve altın plak ödülü kazandı. Dünya listelerinde defalarca bir numaraya yükselen bu şarkıları da radyolarda en çok çalınan şarkılar oldu.
Hürriyet
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: