İSTANBUL'DA ÇEKİLEN FİLM LONDRA'YI SARSTI

İran devrimi sırasındaki gerçek bir hikayeyi konu alan ve çekimlerinin bir bölümü İstanbul'da geçen Argo filminin Londra galası yapıldı.

Magazin

İSTANBUL'DA ÇEKİLEN FİLM LONDRA'YI SARSTI Londra Film Festivali kapsamında düzenlenen filmin galasına başrol oyuncusu ve yönetmeni Ben Affleck, Bryan Cranston ve John Goodman katıldı.

video için tıklayınız

İngiltere'nin başkenti Londra'daki Westend Odeon'da düzenlenen galada, medya mensuplarının sorularını yanıtlayan ünlü aktör "Türkiye'de film çekmek ister miydiniz?" sorusuna "Evet isterdim" yanıtını verdi.

Galanın yapılacağı sinema önünde saatler öncesinden toplananlar filmin oyuncularından imza almak için birbirleriyle yarışırken yıldızlar kırmızı halıya vardığında izdiham yaşandı.

Film için Ayasofya'nın ampülleri değiştirildi

Filmde bazı sahnelerin çekildiği Ayasofya Camii?nde iyi görüntü alabilmek için Ayasofya'daki ampüller değiştirilmişti.

1979 yılındaki İran devrimi sırasında gerçek bir rehine krizini konu alan filmin bazı sahneleri Balat, Etiler ve Eminönü'nde çekildi.

Amerika-Türkiye ortak yapımı olan filmin yapımcılığını Ben Affleck, George Clooney ve Grant Heslov üstleniyor.

Filmin konusu:

Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada hükümetleri 1979 İran devrimi sırasında Amerikan Büyükelçiliği'nde rehin tutulan altı Amerikalı diplomatı kurtarmak için iş birliği yaparlar. Hükümetler İran'ı bu altı rehinenin Argo adlı bir filmin çekimi için etrafı keşfeden kamera ekibinin üyeleri olduğunda inandırırlar. Rehineler ülkelerine sahte kimliklerle geri dönmeyi başarırlar.

Bu yıl 56.sı düzenlenen Londra Film Festivali'nde aralarında Türkiye ortak yapımı Argo ve "Sarajevo'nun Çocukları" olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinden 200'e yakın film gösteriliyor. Festival 21 Ekim'de sona erecek.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: