İstanbul'da fabrika yangını!

İstanbul Davutpaşa'da bulunan dört katlı bir iplik fabrikasında sabah saatlerinde büyük bir yangın çıktı. Yangında çıkan dumanlar İstanbul'un bir çok noktasında görüldü. İtfaiye ekiplerinin uzun süren çalışmalarının ardından yangın öğle saatlerinde kontrol altına alındı.

Yaşam

İstanbul'da fabrika yangını! Bu sabah 06:45 sularında yangın ihbarı üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına bir çok noktadan müdahale etti. Kuvvetli rüzgarın da etkisiyle alevler kısa sürede bütün fabrika binasını sardı. Yangın için İstanbul'un bir çok bölgesinden takviye ekipler geldi. Yangın nedeniyle çıkan yoğun dumanlar İstanbul'un bir çok noktasından görüldü. Polis ekipleri de fabrikadan düşen parçalardan kimsenin etkilenmemesi için olay yerindeki vatandaşları olay yerinden uzaklaştırdı.

Kimyasal maddeler ve rüzgarın etkisiyle yangın uzun süre kontrol altına alınamadı. İfaiye erleri de yangının diğer fabrikalara da sıçramaması için büyük bir çaba gösterdi. Bölgede bir çok ambulans ekibi de hazır bekletildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden alınan bilgiye göre, Davutpaşa'da iplik fabrikasında çıkan yangına İstanbul itfaiyesi 22 istasyon, 74 araç ve 185 personel ile müdahale ediyor.

İtfaiye ekiplerine Fatih Belediyesi, Zeytinburnu Belediyesi, Bağcılar Belediyesi, Bahçelievler Belediyesi, Güngören Belediyesi, Bayrampaşa Belediyesi ve Esenler Belediyesinden toplam 9 adet su tankı ve Hamidiye A.Ş.'den 4 adet su tankı ile destek veriliyor.

(Kaynak: cnnturk.com.tr)

Bunlarda ilginizi çekebilir: