İSTANBUL'DA KAR 22 CM

İstanbul'da cumartesi sabahı başlayan kar yağışı sürüyor. Yer yer tipiye dönen kar yağışı nedeniyle kentte kar kalınlığı 22 cm'ye ulaştı.

Magazin

İSTANBUL'DA KAR 22 CM İstanbullu'nun sabahı kötü başladı..

İşlerine gitmek için yollara çıkan vatandaşlar yollarda mahsur kaldı.. İstanbul Büyükşehir Belediyesi 'gerekli önlemleri aldık' açıklamasına karşın, binlerce İstanbullu yollarda kalırken, sayısız küçük çaplı maddi hasarlı kaza meydana geldi..

İETT, dün gecce yaptığı 'ek sefer konacak' açıklamasına karşın duraklarda insanların yığılması yarım saatte bir otobüs gelmesi vatandaşları çileden çıkarttı..
Yoğun kar yağışı nedeniyle TEM Otoyolu'nun Hadımköy-Edirne arasında ulaşım yapılamadığı bildirildi.

İstanbul Valiliği Afet Yönetim Merkezi'nden alınan bilgiye göre, TEM Karayolu'nun Hadımköy gişelerinden Edirne'ye kadar olan bölümünde, etkili kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşım yapılamıyor.

Ekiplerin yol açma çalışmaları devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada da akşam saatlerinde şiddetini artıran kar yağışının bölgesel olarak devam ettiği belirtildi.

Kar yağışının Avrupa yakasında Silivri, Selimpaşa, Hadımköy, Büyükçekmece, Küçükçekmece ve Zeytinburnu'nda, Anadolu yakasında ise Kadıköy-Kozyatağı bölgesinde etkili olduğu dile getirilen açıklamada, hava sıcaklığının eksi 4 dereceye düşmesi nedeniyle yollarda buzlanmalar meydana geldiği kaydedildi.

D-100 Karayolu'nun Silivri bölümünün tipi nedeniyle ulaşıma zaman zaman kapandığı belirtildi.

Kentin Anadolu yakasında elektrik kesintileri meydana geldiği belirtilen açıklamada, elektrikler tekrar geldiğinde ani yüklenme ile doğalgaz servis regülatörlerinin devre dışı kaldığına dikkat çekildi.

Açıklamada, vatandaşların, elektrikler kesildiğinde kombi veya şofbenlerini kapatıp, elektrikler geldikten sonra açmalarının arızaları en aza indireceğine işaret edildi
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: