İstanbul'da kaybolan ABD'li Sarai Serra için FBI da devreye girdi

Mehmet AKTARAN / İSTANBUL, (DHA) Beyoğlu’nda 10 gün önce ortadan kaybolan Amerika Birleşik Devletleri (ABD) vatandaşı Sarai Sierra'nın (33) en son “Taylan" adında bir erkekle buluşmak için yola çıktığı belirlendi. Bu konudaki bilgi FBI’dan geldi: "Kaybolmadan bir gün önce, ‘Taylan’ ismini kullanan birisiyle mesajlaştı."

Yaşam

İstanbul'da kaybolan ABD'li Sarai Serra için FBI da devreye girdi Genç kadının iPad’ında yapılan incelemelerde, en son 20 Ocak'ta öğlen saatlerinde Gmail üzerinden sohbet ettiği “Taylan" adındaki kişi ile Galata Köprüsü’nde buluşmak için sözleştiklerini tespit etti.

“Taylan" adındaki kişinin Gmail’den görüşürken kendi kimliği ile mi yoksa takma bir isimle mi genç kadınla görüştüğü tespit edilmeye çalışılıyor.

Galata Köprüsü üzerindeki bütün kameralar da izlenerek buluşmanın gerçekleşip gerçekleşmediği tespit edilemeye çalışılıyor. Ayrıca, “Taylan" adıyla internetten sohbet eden kişinin yazıştığı bilgisayarın İP numarası da tespit edildi. Polis ekipleri çalışmalarını bu kişiye ulaşmaya yoğunlaştırdı.

500 KAMERA GÖRÜNTÜSÜ İNCELENİYOR

Beyoğlu’nda kaldığı evden yemek almak için çıktıktan sonra ortadan kaybolan Amerikalı Sarai Sierra'nın (33) bulunması için polis araştırmalarını sürdürüyor. Kayıp Şahıslar Büro Amirliği ekiplerince yürütülen çalışmalar kapsamında, Beyoğlu, Yenikapı, Eminönü, Galata Köprüsü, Karaköy güzergahlarından toplanan 500 MOBESE ve güvenlik kamera görüntülerinin incelemesi sürüyor.

İnceleme sırasında bazı kamera görüntülerinde genç kadının yalnız başına yürüdüğü ve herhangi biriyle temasının olmadığı görüldü. Halen izlenmeyen çok sayıda kamera görüntüsü olduğu öğrenilirken polis, kamera görüntülerinde en çok genç kadının biriyle temas kurup kurmadığı üzerinde duruyor.

6 KİŞİNİN İFADESİNE BAŞVURULDU

Yapılan çalışmalar kapsamında, genç kadının İstanbul’da gezerken alış-veriş yaptığı yerlerde ve oturduğu kafeteryalarda iletişim kurduğu 6 kişinin ifadesine başvuruldu. Ancak bu kişilerin ifadelerinde olağan dışı herhangi bir bilgiye ulaşılamadı. Şu ana kadar polisin şüpheli olarak belirlediği herhangi bir kimsenin olmadığı öğrenildi. Genç kadının eşi Steven Sierra’nın polise eşinin fazla parası olmadığını söylediği belirtildi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: