İSTANBUL’DA MAGNUM KEYFİ

İstanbul’da Etiler girişinde bulunan F355’in önünden geçtiyseniz gözünüze hep modifiyeli otomobiller çarpıyordur.

Magazin

İSTANBUL’DA MAGNUM KEYFİ Orada bir araç var ki hepsinden heybetli duruyor. Techart modifiyeli Cayanne Magnum’u görmemek neredeyse imkansız.

Techart’ın Porsche Cayanne için ürettiği kitler içinde en sportif görünüme sahip olanı şüphesiz ki Magnum. Techart Magnum kiti sportif yapısı ile Cayanne’in daha heybetli görünmesini sağlıyor. Ünlü modifiye firmasının Türkiye mümessili olan F355 bu kite sahip olan bir Cayanne’i show aracı yaptı ve Etiler’deki mağazasında sergiliyor.
Orijinal ekipman gibi birleşenlerden oluşan Magnum’da ilk olarak dış yapıyı ele almak lazım. Ön kısımda ilk dikkat çeken detay iki büyük hava girişinin entegre edildiği kaput oluyor. Karbon fiberden üretilen bu kaput heybetine rağmen oldukça hafif. İki büyük hava girişi dış görünüme sportiflik katarken, motor ısısını da dengeliyor. Ön tampon da standart tampona göre daha fazla hava girişine sahip. Bu motora ve soğutma organlarına daha çok temiz havanın gitmesini sağlarken oldukça sert bir görünüm de yaratıyor. Far çerçeveleri birçok Techart kitinde olduğu gibi Magnum’da da kullanılmış. Tamponun alt kısmındaki 4 adet sisi farı da Techart’ın klasik özellikleri arasında.

Araca yan taraftan baktığımızda ön ve arka tampon genişliklerinin neden artırıldığı daha iyi anlaşılıyor: Çamurluklar tamponların devamı olarak genişletilmiş. Yan kısımda çamurluklar gibi marşpiyeller de genişletilmiş. Bu sayede Magnum kitli Cayenne, standart kardeşinden 92 mm daha fazla genişliğe sahip.
Arka kısımda genişleyen tamponun orijinaline oranla ne denli sportif olduğu hemen kendini gösteriyor. Entegre difüzöre sahip arka tamponda ise artık klasikleşen Techart son susturucuları dikkat çekiyor.
Aracın görünümü kadar sesine de dikkat çekmek gerekiyor. Show aracında bir dizel motor görev yapmasına rağmen çıkan sesler benzinli Cayanne’i hiç aratmıyor. Magnum’un tavan spoyleri de oldukça şık duruyor: Diğer Cayanne’lerden daha iri ve 3. stop grubunu da destekliyor. Aerodinamik açıdan da spoylerin işlevselliği tartışılmaz. Stop grubuna yakın bir noktada konumlandırılan ve araca ayrı bir karakter kazandıran ikinci küçük spoyler de Magnum’a özgü özelikler arasında. Magnum’da Techart’ın Formula III serisi jantların 20, 21 ve 22 inç ölçüsündeki seçenekleri kullanılıyor. F355’in show aracındaki 22 inç’lik jantlarda Continantel’in 285 mm tabanlı lastikleri tercih edilmiş.
Magnum’un iç mekanında yapılan değişiklikler daha mütevazı: 3 kollu sportif direksiyon ve Magnum logolu gösterge paneli ilk dikkat çeken detaylar. Vites topuzu, alüminyum pedallar ve Magnum logolu paspaslar da da Magnum kitine dahil unsurlar. Kapı eşiklerinde kullanılan logolar ise ışıklandırmalı.
F355’in show aracı olan Cayanne, 3.0 lt hacimli dizel motora sahip. Techart’ın bu motor için hazırladığı Techtronic adlı modifiye paketi, beyin ve egzoz kiti ile 240 HP olan standart güç 280 HP’ye çıkmış. 550 Nm olan tork 620 Nm’ye çıkarken, aracın 0- 100 km/s hızlanma değeri 7.2 sn’ye düşmüş.

Ayrıca Techart’ın kullandığı süspansiyon sisteminde sürücü “sport” modunu seçtiğinde araç yere daha çok yaklaşıyor ve sportif karakteri daha da güçleniyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: