İSTANBUL'DA YER YERİNDEN OYNAYACAK

En ünlü bayan DJ Rachael Starr hayranlarıyla buluşacak...

Magazin

İSTANBUL'DA YER YERİNDEN OYNAYACAK Dünyanın en ünlü bayan DJ ve vokalisti olarak tanınan Rachael Starr, elektronik ve dans müziğinde kısa zamanda tüm gözleri kendine çevirdi. Türkiye dahil tüm dünya listelerinde "Till There Was You" isimli şarkısıyla uzun süre zirvede kalan Rachael'in parçaları dünyanın en iyi kulüplerinde, en iyi DJ'ler tarafından çalınıyor. 25 Nisan Cuma günü ise Rachael Starr, canlı vokal ve DJ performansı sergileyeceği 360 İstanbul'daki özel geccede hayranları ile buluşacak. Üstelik yabancı sanatçılardan oluşan muhteşem bir ekip ile 360 İstanbul'da yer yerinden oynayacak!

Prodüktör, DJ ve vokalist olarak tüm dünyada tarzı büyük ilgi toplayan Rachael Starr, her yaptığı çalışma ile büyük ses getiriyor. Starr, elektronik müzik sanatçıları arasında en üst sıralarda, saygı duyulan bir prodüktör, herkesi heyecanlandıran bir DJ ve çok beğenilen bir vokalist. Küçük yaşta piyano, çello ve ses üzerine eğitim alarak müzik hayatına başlayan Rachael'in dans müziğine olan ilgisi ise 1992 yılında Orbital, Underworld ve Prodigy'yi tanıdığında ortaya çıktı.

Rachael'in prodüksiyonunu kendisinin yaptığı ilk vokal albümü "Remember" 2003 yılında büyük ilgi topladı. 2005 yılının yazında ise Rachael, büyük bir prodüksiyon ile vokal albümü "Till There Was You"yu çıkardı. Bu parça en büyük dans müziği şirketleri Ultra (US), Positiva (UK) ve Ministry of Sound (AUS) tarafından alındı ve Gabriel & Dresden ile Creamer & K tarafından remiksleri yapıldı. Till There Was You çok hızlı bir şekilde hit haline geldi ve Pete Tong & Tiesto'dan Armand Van Buuren ve Erick Morillo'ya kadar birçok ünlü DJ tarafından çalındı. Till There Was You'nun çıkmasının hemen ardından Rachael'ın, 'Crash' isimli single'ı lanse edildi.

California'lı Rachael'ın müziğe olan tutkusu, insanların da onun yaptığı müziği ve DJ performanslarını tutkuyla sevmelerini sağlıyor. Bilgisayar ve müziğe olan ilgisini birleştirerek parçalar besteleyen Rachael, prodüksiyonlarını yaparken zamanının büyük çoğunluğunu house, techno, düşük tempolu ve dream-pop türündeki müzikleri miksleyerek geçiriyor. Müziklerine de kendi vokal yapıyor. Sanatçı duruşunu kısa zamanda kazanarak her zaman geleceğe bakan ve dans müziğinin kalıplaştırılmasını inkâr eden Rachael için gelecek ise çok parlak...
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: