İstanbullunun çilesi başlıyor!

İstanbul'da ulaşımın en önemli ayakları arasında olan Boğaziçi Köprüsü'nde bakım-onarım çalışmaları başladı. Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, ayın 15’inden itibaren sadece bir şeridin saat 23.00 ile 06.00 arasında kapatılacağını ve çalışmalar süresince ulaşımın aksamayacağını söyledi.

Yaşam

İstanbullunun çilesi başlıyor! İstanbul'da ulaşımın en önemli ayaklarından Boğaziçi Köprüsü'nde 40. yıl bakım-onarım çalışmaları başladı.

Köprüde, 236 askı halatı değiştirilecek, kuleler içten çelik levhalar ile güçlendirilecek, nem alıcı sistemler kurulacak, asfalt yenilenecek ve daha birçok iş.

Trafikte sıkıntı yok çünkü çalışmalar köprünün altında yapılıyor.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, 'Vatandaşlarımız hissetmiyor ama trafiği de engelleyen bir durum söz konusu değil. Çalışmalar devam ediyor' dedi.

Boğaziçi Köprüsü'nü metrobüsler de kullanıyor. Sadece bu hatta günlük yaklaşık bir milyon yolcu taşınıyor.

Diğer toplu ulaşım araçları, özel otomobiller de hesaba katılınca köprüyü kullananların sayısı katlanarak artıyor.

GECCE TEK ŞERİT KAPATILACAK

İstanbulluların en çok korktuğu da çalışmaların ulaşımı aksatma ihtimali.

Bakan Elvan, 'Ayın 15’inden itibaren sadece bir şeridi saat 23.00 ile 06.00 arasında kapatacağız. Trafiği engelleyici herhangi bir durum söz konusu olmayacak. Sadece gecce tek bir şeridin kapanması söz konusu olacak' diye konuştu.

Çalışmalar önümüzdeki yıl tamamlanacak.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: