'İşte Benim Zeki Müren' albümünün tanıtımı yapıldı

Merhum sanatçı Zeki Müren anısına hazırlanan "İşte Benim Zeki Müren" albümünün tanıtım konseri önceki akşam yenilenen Emek Sineması’nda yapıldı.

Magazin

'İşte Benim Zeki Müren' albümünün tanıtımı yapıldı Ölümünün 20. yılında anılan sanatçı adına düzenlenen konserde, albümde Zeki Müren şarkıları seslendiren ünlü isimler sahne aldı.


"Zeki Müren Gazinosu" ismiyle yapılan geccenin sunuculuğunu Çiğdem Tunç üstlenirken, Muazzez Ersoy, Muazzez Abacı, Belkıs Özener, Engin Altan Düzyatan ve Kıraç gibi ünlü isimlerin performans sergiledi.


Enbe Orkestrası'nın şefi Behzat Gerçeker’in piyano başına geçerek eşlik ettiği Nükhet Duru, Müren’in "Kandil" adlı şarkısını söyledi. Şarkısının ardından kısa bir de konuşma yapan Duru, "Ustamızın ruhu şad olsun. Ne güzel onu burada anmak. Evlatları olsa, burada Zeki Bey’i andığımızı görse sanırım çok mutlu olurlardı." dedi.


Geccede sahne alan bir diğer isim Muazzez Abacı ise Zeki Müren ile yaşadığı anıları anlattı. Usta sanatçı, "Eskiden benim ufacık bir radyom vardı. 5 yaşındaydım, onu elimden hiç düşürmezdim. O zaman televizyon yoktu. Her şeyi radyodan takip ederdim. Onu ilk dinlediğimde anneme ‘Ben bu adamla evleneceğim’ derdim. Sonra kendimi yanında buldum. Evlenemedik ama çok iyi iki dost olduk" dedi.

İşte o gecceden kareler;
Fotoğraflar için tıklayınız...

Bunlarda ilginizi çekebilir: