İŞTE GECCE'NİN GURUR TABLOSU!

Magazin

İŞTE GECCE'NİN GURUR TABLOSU! Türkiye’nin yetiştirdiği en başarılı ve en saygıdeğer isimlerden biridir Bülent Eczacıbaşı..

Onu, diğer iş hayatına yön veren insanlardan biraz da duruşu ve çağdaşlığı ayırır..

Sadece Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı değildir Sayın Bülent Eczacıbaşı; o aynı zaman da toplumsal ve sanatsal faaliyetlere de son derece önem verir ve destekler..

Ama onu geccelerde görmeyiz pek fazla..

O gereken neyse yapar ama iş dışındaki özel davetlere fazla iştirak etmez..
Başka bir dünyası vardır çünkü onun.. Yoğundur; toplantıları, konuşmaları, yurtdışı ziyaretleri vardır.. O nedenle kendi işleri dışında Eczacıbaşı’nın ajandasına ‘bir satırlık not’ olarak girebilmek neredeyse imkansızdır..

Ya da şöyle diyelim; imkansızdı..

Hepiniz biliyorsunuz; yaklaşık 3 gündür Türkiye gecce.com’un gecce’sini konuşuyor.. Tüm gazetelerin sürmanşetlerinde ya da manşetlerinde dev puntolarla ‘gecce.com’ ismi var.. Gelen misafirlerimiz, o geccede yaşananlar, o geccenin görkemi var..

Ama bir şey daha ki var ki, bizim 10.yıl gururumuzu bile solladı..


Hiçbir davete katılmayan Sayın Bülent Eczacıbaşı’nın ‘onur konuğumuz’ olarak gecce’ye katılıp Gecce Mekan Oscar Töreni’nde İstanbul’un En İyi Mekanı ödülünü vermesi bizi inanılmaz gururlandırdı.. Sayın Eczacıbaşı’nın katılımından şeref duyduk, onurlandık..

10. yılımızda Kenan Erçetingöz başkanlığındaki Gecce Gurme Kurulu İstanbul’un En İyi Mekanı olarak X Restaurant / İKSV’yi seçti.. Bu ödülü sevgili Rasim Özkanca’ya rahmetli Şakir Eczacıbaşı anısına Sayın Bülent Eczacıbaşı’ndan başkası takdim edemez diye düşündük.. Çünkü verdiğimiz ödülün anlamı ve çok büyük bir değeri vardı..

Bu düşüncelerle Sayın Bülent Eczacıbaşı’nı davet ettik, o da bizleri kırmayarak ve çok büyük bir şeref vererek Gecce sahnesindeki yerini aldı..

Onu davetlerde görmeye alışkın olmayan tüm davetlilerimiz sahnede Bülent Eczacıbaşı’yla karşılaşınca şoka girdiler..

Son derece beyefendi ve saygıdeğer tarzıyla sahnede İstanbul’un En İyi Mekanı Ödülü’nü Rasim Özkanca’ya takdim eden Eczacıbaşı konuşmasını yaptıktan sonra Gecce’den ayrıldı..

Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır.. O ödülü sahnede Bülent Eczacıbaşı’nın vermesi 10.yılımızda kurduğumuz en büyük hayallerden biriydi..

Bülent Eczacıbaşı’nın katılımı aynı zamanda bizim tek başımıza, arkamızda kimseler olmadan 10 yıldır gerçekleştirdiğimiz ‘Gecce Mekan Oscarları’nın ne kadar doğru olduğunun göstergesiydi.. İstanbul’un mekanlarını desteklerken tek başımıza olmadığımızı bizlere kanıtladı ve geccemizi şereflendirdi..

Bizi kırmayıp, o hayali gerçekleştirdiği için kendisine bir kez daha huzurlarınızda teşekkür ediyoruz..

Bunlarda ilginizi çekebilir: