İŞTE GELECEĞİN BİLGİSAYARI

Uzaktan bakıldığında örümceğe benzeyen bu cihaz aslında klavyesi ve ekranı da olan komple bir bilgisayar...

Magazin

İŞTE GELECEĞİN BİLGİSAYARI Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Tayvan Broadband şovunda kullanıcıların karşısına çıkan Ericsson, henüz konsept aşamasında olan yeni bilgisayarıyla tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Spider Computer (Örümcek Bilgisayar) adını taşıyan bu özel bilgisayar, görünüşte fotoğraf makinelerini sabitlemek için kullanılan bir tripod'dan farksız olsa da, aslında bugün kullandığımız masaüstü veya laptop bilgisayardan pek de farklı değil.

Kendine bağlı ufak bir projektörün yardımıyla 30 inç'lik bir görüntüyü duvara yansıtabilen Spider PC'nin klavyesi ise oldukça ilginç. Standart klavyelerden farklı olarak lazer klavyeyle çalışan cihaz, zemine yansıtılan lazer ışıklarının oluşturduğu klavye yardımıyla kontrol ediliyor.

Dahili kart okuyucuya da sahip olan Spider PC, dile getirdiğimiz üzere henüz konsept aşamasında olan bir ürün. Güç ihtiyacını bataryadan alacağı belirtilen Spider PC için 3G desteği üzerinde de çalışmalar sürüyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: