İşte göğüs estetiğinde dikkat edilmesi gerekenler!

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Doç.Dr. Karaca Başaran, göğüs estetiği hakkında açıklamalarda bulundu.

Kadın

İşte göğüs estetiğinde dikkat edilmesi gerekenler! Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Doç.Dr. Karaca Başaran, göğüs estetiğinde önemli faktörlerini açıkladı.

İmplant Boyutu
Başaran, "İmplant boyutları “santimetre küp” (cc) olarak ölçülür ve 120cc'den 960cc'ye kadar değişir. İmplant profili implantın vücuttan projekte olduğu mesafeyi belirtir -yüksek profilli implantlar düşük profilli implantlardan daha belirgin silüet oluşturur. İmplant şekilleri yuvarlak, damla şekilli olabilir." dedi.

İnsizyon Paterni
Başaran, "İnframammary (meme altında), Periareolar (areolanın alt yarısı etrafında), Transaksiller (koltuk altından), Transumbilikal veya TUBA (göbek etrafında).

İmplant Yerleştirme
Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Doç.Dr. Karaca Başaran, "Submüsküler yerleştirme: göğüs kasının altına, Submammary veya Subglandüler yerleştirme: göğüs kası ve meme dokusu arasına, Dual plan, Kas zarı altına. İmplant vücuda boşken yerleştirilir, yerleştirildikten sonra steril salin solüsyonu ile doldurulur." dedi.

Silikon
Başaran, "İmplant vücuda yerleştirilmeden önce silikon jel ile doludur (insan meme dokusunun yapı ve hissini taklit eden visköz sıvı) meme büyütme günümüzde en sık yapılan estetik prosedürlerden bir tanesidir ve bir dizi nedenle yapılır, bunlardan bazıları (ama hepsi değil) aşağıda sıralanmaktadır:
Meme boyutunun büyütülmesi, Asimetrik memelerin düzeltilmesi, Gebelik ve emzirme sonrasında kaybedilen meme hacminin arttırılması, Önemli miktardaki kilo kaybından sonra meme boyutunun arttırılması, Vücut oranlarındaki dengesizliğin düzeltilmesi, Mastektomi veya göğüs yaralanmasından sonra meme rekonstrüksiyon cerahisi ile birlikte, Önceki meme cerrahisine bağlı komplikasyonlardan sonra meme revizyon cerrahisi ile birlikte, Memedeki sarkmayı düzeltirken meme dikleştirme sırasında hacim ve dolgunluk eklemek amacıyla." dedi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: