İŞTE HÜLYA'NIN '12 EMİR'İ!

Bu yıl 25. sanat yılını kutlayan Hülya Avşar, başarısının sırrının, ödün vermediği '12 Emir' olduğunu söyledi. İşte bu 12 emir...

Magazin

İŞTE HÜLYA'NIN '12 EMİR'İ! 1- Büyük olmak için kimseye iltifat etmedim, kimseyi aldatmadım. Gerçeği görerek hedeflerime yürüdüm. Beni yolumdan çevirmek isteyenlere karşı direncimi yitirmedim. Kendimi büyük görmedim, aksine kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak engelleri aştım.

2- Bana büyüksün diyenleri onaylamadım. Onlara sadece gülümsedim.

3- Hiçbir fırsatı kaçırmadım. Çünkü o fırsatları yakalayamadığım takdirde rakiplerimin yakalayacağını biliyordum.

4- Şansıma her zaman gülümsedim. Çünkü şansı aynaya benzetiyorum. Aynaya gülümsediğim zaman aynanın da bana gülümsediğine, somurttuğum zaman da somurttuğuna inanarak hareket ettim.

5- Hayatı başkalarına hoş kılanlar ve zehir edenler olmak üzere iki çeşit insan olduğuna inanıyorum. Ben her zaman hayatı başkalarına hoş kılan insanlar arasında olmaya çalıştım.

6- Asla, zamanında bir adım atmaya üşenip sonradan yüz adım atmak zorunda olan bir tembel olmadım.

7- Düşüncelerimi ve kişiliğimi uyuşturacak herkesten kaçtım.

8- Başkalarından önce kendimi yendim. Başkaları hakkında hüküm vermeden kendi hakkımda hüküm verdim. Başkalarını tanımadan önce kendimi tanıdım.

9- Paranın nasıl kazanılacağını iyi öğrendim. Ama ondan daha iyi bildiğim parayı nasıl harcayacağım.

10- Gül sunan elde bir miktar gül kokusu kalacağına inanıyorum. Ve o avuç içindeki gül kokusunu ne kadar çok sevdiğimi her fırsatta söyledim.

11- Hayatın herkes için olduğu gibi kendim için de çok kısa olduğuna inanıyorum. Hayatımı bir de kendim kısaltmıyorum.

12- Bazı insanların hayatta var olduklarına bazılarının ise hayatı yaşadıklarına inanıyorum. Ben hep yaşayanların tarafında olmak için çalıştım.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: