İSTE İSTANBUL'DA SON DURUM!

İstanbul'da beklenen kar yağışı başladı. Kar yağışının özellikle Anadolu Yakası'nda etkili olması bekleniyor.

Magazin

İSTE İSTANBUL'DA SON DURUM! İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden (İBB) yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Yol Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı ekipleri itibaren bölgelerde konuşlanacak. Gerekli durumlarda tuzlama çalışması yapacak. Kar yağışı süresince AKOM' dan yönetilecek çalışmalara 870 araç ve iş makinesi, 2 bin 406 personel katılacak."

Hava ve deniz trafiğinde son durum

İstanbul'a aralıklarla yağan kar yağışı ise Atatürk Havalimanı hava trafiğinde iniş ve kalkışlarda aksamalara neden olmazken, karşı meydanlarda yaşanan olumsuz hava şartları uçuşları etkiledi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıları dikkate alan Türk Hava Yolları yetkilileri dün yaptıkları açıklamada bugün yapılması planlanan 40 seferi iptal ettiğini açıklamıştı. Uçuşları iptal edilen yolculardan bazıları geceyi terminalde banklarda uyuyarak geçirdi. Ayrıca THY'nin yanı sıra Macar Havayollarının Budapeşte-İstanbul ve İspanya İber Havayollarının Madrid-İstanbul seferleri de iptal edildi.

THY web sitesinden yaptığı açıklamada yolcuları uyararak bugün uçacakları kente yapılacak sefer durumunu öğrenmeden evden çıkmamalarını bildirdi. Özellikle İç Hatlarda Ankara, Denizli, Trabzon, Malatya, Diyarbakır, Gaziantep, İzmir, Bodrum, Sivas, Erzincan, Sinop seferleriyle Dış Hatlarda ise Bakü, Cenevre, Hamburg gibi seferlerin şimdiden iptal edildiği açıklandı.

İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ de (İDO), hava muhalefeti nedeniyle bazı seferleri iptal etti.

İDO'dan alınan bilgiye göre, İDO'nun, 09.30'daki Bursa-Yenikapı-Kadıköy, saat 13.00'deki Kadıköy-Yenikapı-Bursa ve 17.15'teki Bostancı-Yenikapı/ArmutluTK-Armutlu deniz otobüsü seferleri iptal edildi.

İDO'nun saat 07.30'daki Bandırma/Yenikapı-Bostancı ve 08.00'deki Armutlu-ArmutluTK/Yenikapı-Bostancı deniz otobüsü seferleri de hava muhalefeti nedeniyle yapılamamıştı. Bu arada hava muhalefeti nedeniyle Avcılar-Bakırköy deniz otobüsü iç hat seferlerinin yapılamadığı öğrenildi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: